Wtorek 28 Wrzesień 2021

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Sprzedaż i marketing » Spotkanie biznesowe poza miastem - czy warto? ...

Artykuły serwisu


Spotkanie biznesowe poza miastem - czy warto? Poznaj zalety i wady niestandardowych rozwiązań


Dodano: 2015-10-16

Drukuj


Podczas planowania eventów firmowych często stawiamy na sprawdzone ośrodki konferencyjne położone w dużych miastach. Jednak otoczenie wiejskie cechujące się spokojem i sielskością to miejsce sprzyjające odprężeniu i koncentracji. Być może przy organizacji kolejnych spotkań biznesowych warto rozważyć lokalizację postawioną w opozycji do wielkomiejskiego zgiełku?

Organizacja konferencji i szkoleń wiąże się zarówno z ich przygotowaniem merytorycznym, jak i z dbałością o przestrzeń, a oba te aspekty wspólnie przyczyniają się do sukcesu całego wydarzenia. Odpowiednio dobrane miejsce pozwala wyjść poza sztywne schematy i wzbogacić spotkanie o elementy, które umożliwią realizację innych, pośrednich celów. Wybór lokalizacji często wiąże się więc z rozpatrzeniem i porównaniem ofert hoteli umiejscowionych na wsi oraz tych położonych w mieście.Lokalizacja hotelu poza miastem umożliwia poszerzenie oferty o propozycje zajęć integracyjnych,wpisujących się w ideę team buildingu. Rozwiązywanie konfliktów, redukcja stresu, poprawa relacji interpersonalnych oraz umiejętności pracy w grupie mogą stać się zarówno dodatkowymi korzyściami wydarzenia, jak i głównymi celami szkoleń. Wzbogacona oferta hotelu daje więc organizatorom możliwość dopasowania programu do potrzeb poszczególnych grup – tak jest choćby w hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference & Spa, położonym w odległości 50 km od Krakowa na Wyżynie Miechowskiej, w pobliżu historycznej miejscowości Racławice. – Nasz hotel dysponuje ponad 550 m2 powierzchni konferencyjnych,a także 4 ha terenu zielonego, które dają także nieograniczone możliwości bankietowe. Przerwy kawowe są integralną częścią konferencji, a u nas można skorzystać z malowniczego pleneru popijając ulubioną latte. Po części szkoleniowej proponujemy wachlarz różnych opcji: integrację w Chacie Grillowej położonej nad malowniczym stawem, jazdę samochodami terenowymi offroad, paintball, golf czy tenis ziemny. Uczestnicy konferencji mogą zrelaksować się przy ognisku i delektować się potrawami z menu grillowego przygotowanego przez naszego szefa kuchni. - mówi Paulina Kaleta, Hotel Manager Mercure Racławice Dosłońce Conference & Spa.

Wsi spokojna, wsi wesoła

Dodatkowo specyfika miejsca oddalonego od miasta, położonego na uboczu, wypływa na większą swobodę samych uczestników. Zadania wykonywane w ramach zajęć integracyjnych, często z elementami sportów ekstremalnych czy survivalu, o żartobliwym lub artystycznym charakterze, chętniej wykonywane są bez obecności osób z poza zespołu. Powiązanie propozycji konferencyjnych i szkoleniowych hotelu z ofertą strefy Spa&Wellness oraz lokalnymi atrakcjami pozwala również na uzupełnienie organizowanego wydarzenia o element relaksu i przybiera postać odskoczni nie tylko od szumu miasta, ale także od codziennych problemów. - Przygotowaliśmy dla naszych gości specjalną ofertę Jesiennych Pakietów SPA. Obecnie hitem sprzedażowym jest Słodkie Szaleństwo, pakiet obejmujący zabiegi bazujące na nawilżających właściwościach miodu i siana organicznego, będące idealną propozycją na jesienną aurę - zaznacza Paulina Kaleta.

Podczas spotkań biznesowych hotel Mercure Racławice Dosłońce Conference & Spa proponuje specjalne pakiety dla uczestników. Po wyczerpującym całodniowym szkoleniu Panie mogą zrelaksować się podczas aqua aerobicu, w strefie wellness czy też na zabiegu marokańskim. Panowie natomiast znajdą przyjemność w kąpieli piwnej, water polo oraz w pokazach barmańskich.

Podobną specyfiką charakteryzuje się Grand Hotel Permon zlokalizowany w małej słowackiej osadzie Podbanskie, w oddaleniu od ośrodków miejskich. Hotel położony na łonie natury, wśród górskich pejzaży, sprzyja atmosferze relaksu, wyciszenia, ale także skupienia i mobilizacji. Oferta konferencyjna, obejmująca kompleks sal z pełnym wyposażeniem technicznym, dopełniona została propozycjami dodatkowych usług wykorzystujących walory lokalizacji. Oprócz obiektów hotelowych w strefie Wellness, Grand Hotel Permon proponuje możliwość korzystania z lokalnych atrakcji oraz aktywnych sposobów spędzania czasu, które mogą poszerzyć cele spotkania o budowanie zespołu, jego integrację oraz poprawę komunikacji.

Czy w mieście na pewno jest atrakcyjniej?

Umiejscowione w centrum miasta obiekty, takie jak Hilton Garden Inn Kraków, Qubus Hotel czy Brant Hotel, oddają do dyspozycji klientów sale konferencyjne oraz często dopełniające je centra biznesowe. Hotele położone w centrach dużych miast, najczęściej w atrakcyjnej lokalizacji, są dogodnym celem podróży biznesowych i cenioną bazą konferencyjno-szkoleniową, również ze względów turystycznych. Lokalizacja hoteli, umiejscowionych w otoczeniu licznych zabytków i atrakcji, umożliwia urozmaicenie spotkań.

Połączenie części merytorycznej wydarzeń, związanej ze zwiększeniem kompetencji i wiedzy oraz z rozwojem osobistym, z pozabiznesowymi propozycjami organizacji czasu,może wpływać na pozytywną opinię samych uczestników. Są one bowiem nie tylko traktowane jako dodatkowe atrakcje wydarzenia, ale często wykorzystywane również jako okazja sprzyjająca poznaniu danej branży, nawiązywaniu nowych znajomości biznesowych czy pozyskiwaniu partnerów i klientów.


Komentarze:

Zakopane apartamenty na sprzedaż ...więcej»

Dlaczego warto zorganizować konferencję w hotelu? ...więcej»

Siedem wskazówek dotyczących założenia bloga dla Twojego hotelu ...więcej»

Szkło gastronomiczne. Na co zwrócić uwagę? ...więcej»

Rzeczy, które powinieneś wiedzieć o karcie dań dla restauracji ...więcej»

Pokój hotelowy - definicja, rodzaje, wyposażenie ...więcej»

Standardowe procedury check in i check out w hotelu ...więcej»

Czym jest usługa hotelarska? ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji