Strona główna » Artykuł sponsorowany » Nadeszła era inteligentnego ogrzewania

Artykuły serwisu


Nadeszła era inteligentnego ogrzewania


Dodano: 2016-01-04

Drukuj


Pogoda zmienia się z każdą minutą. Jaka temperatura będzie w południe, a jaka wieczorem? Inteligentny system sterowania nie musi o to pytać – nowa technologia sprawdza prognozę pogody dzięki podłączeniu do Internetu.  Jest w stanie dostosować ogrzewanie do prognozy pogody a nie tylko do aktualnie panujących warunków na zewnątrz, jak miało to miejsce dotychczas. Jeśli kocioł kondensacyjny połączony jest z systemem solarnym, sterownik nowej generacji wybierze układ solarny na podstawie przewidywanego promieniowania słonecznego, zmniejszając tym samym zużycie gazu lub oleju. Co więcej  może wziąć pod uwagę promieniowanie słoneczne także w przypadku dużych okien od strony południowej by ustawić optymalną temperaturę w pomieszczeniu.

Nowa technologia sterowania myśli samodzielnie i myśli przyszłościowo. Uwzględnia wszystkie zewnętrzne czynniki, takie jak przewidywana prognoza pogody. W ten sposób zmniejsza zużycie energii i podnosi komfort. Użytkownicy mogą w prosty sposób dostosowywać ustawienia źródła ciepła do swoich preferencji.  Jedynym tak zaawansowanych technologicznie sterownikiem dostępnym na rynku jest TopTronc®E szwajcarskiego producenta Hoval.

Łatwy w obsłudze

System sterowania Hoval TopTronic®E jest połączony z źródłem c
iepła, którym można sterować za pomocą panelu dotykowego z dowolnego pomieszczenia.
 
Uruchomienie nowej generacji kotłów gazowych czy pomp
ciepła jest dziecinnie proste. Wirtualny asystent rozruchu przeprowadza instalatora krok po kroku tak, aby ustawić preferowane informacje zgodnie z życzeniem klienta, które będą wyświetlane na panelu. Jeśli zainstalowany jest licznik ciepła, na panelu widoczne jest zużycie w postaci cyfr lub wykresów oraz wygenerowane ciepło słoneczne (jeśli dodany jest system solarny). 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Użytkownicy, którzy chcą widzieć tylko najważniejsze informacje, mogą wybrać podstawowy program do wyświetlania, istnieje również opcja wyboru bardziej zaawansowanych ustawień. Wszystko zależy od preferencji wyświetlania. Niezależnie od opcji wyboru, cały system ogrzewania dostępny jest w zasięgu ręki, w tym pełna kontrola oraz kompletny przegląd danych.

Zarządzanie ciepłem z każdego miejsca

Jeśli w ciągu dnia dom, biuro lub każdy inny budynek jest pusty, nie ma potrzeby ogrzewania pomieszczeń. Sterownik jednak załączy ogrzewanie przed powrotem domowników lub pracowników, tak aby uzyskać odpowiedni komfort. O podgrzanie wody też nie trzeba się martwić – jest już gotowa – idealna na ciepły prysznic lub kąpiel. Podczas weekendu, koszty i ciepło są utrzymane na tym samym poziomie co w ciągu tygodnia. Można również, zarządzać systemem ogrzewania z odległości za pośrednictwem aplikacji na smartphone. Aplikacja jest dostępna na iOS oraz dla telefonów z systemem Android (wersja dla systemu Windows pojawi się wkrótce).

Rozbuduj...

Modernizacja budynku? Rozbudowa inwestycji? Stwarza to o
kazję do uzupełnienia istniejącego systemu ogrzewania o odnawialne źródło energii. Nowej generacji system sterowania TopTronic®E koordynuje wszystkie komponenty i łączy je w jeden perfekcyjny system. Skutkiem tego są oszczędności – spadek kosztów nawet o 15% oraz pozytywny wpływ na środowisko – dzięki inteligentnym funkcjom takim jak, dostosowanie się do prognozy pogody czy preferencji użytkownika.

Wejdź do sieci i podłącz..

TopTronic®E współpracuje również z inteligentnymi sieciami (SmartGrid), które wyrównują deficyt i nadpodaż energii elektrycznej.

Na przykład, jeśli dzięki energii słonecznej lub wiatrowej została wygenerowana nadwyżka energetyczna, TopTronic®E może włączyć p
ompy ciepła i spożytkować ten zapas np. zwiększając temperaturę z 50 do 60°C. Ciepło zostanie “składowane” z możliwością wykorzystania później.  Oznacza to, że użytkownicy mają zawsze dostęp do ciepła, nawet jeśli aktualnie występuje deficyt w energii elektrycznej. Niezależnie od sytuacji - deficyt czy nadwyżka jesteś w stanie aktywnie zarządzać inteligentnymi sieciami za pośrednictwem systemu sterowania TopTronic®E  i cieszyć się odpowiednią taryfą.

Zawsze zielone światło dla TopTronic®E

Pomimo niezawodnego działania, urządzenia Hoval potrzebują serwisowania jak każde inne. Technologia TopTronic®E wykrywa to w odpowiednim czasie i powiadamia użytkownika o tej konieczności na panelu dotykowym i smartphone za pomocą systemu kodowania poprzez użycie kolorowych diod świetlnych. W związku z t
ym ryzyko wstawania z wyłączonym ogrzewaniem równa się zero. Jednak na wszelki wypadek inżynierowie Hoval są zawsze blisko, wystarczy zadzwonić i powiadomić ich o zaistniałej sytuacji, by dalej bez przeszkód cieszyć się systemem ogrzewania przyjaznym dla środowiska, które zapewnia wygodę i komfort.

Więcej informacji na temat najnowszej generacji systemu sterowania TopTronic®E znajdziesz tutaj:

http://www.hoval.pl/produkty/toptronic-e/
 


Komentarze:

Ubezpieczenie na czas wyjazdu służbowego – czy warto? ...więcej»

Karpacz - miasteczko leżące w Karkonoszach ...więcej»

Ucz się u mistrza ...więcej»

Dodatkowe pieniądze w zasięgu ręki ...więcej»

Nowoczesne zarządzanie temperaturą w obiektach noclegowych ...więcej»

Pokój hotelowy - definicja, rodzaje, wyposażenie ...więcej»

Standardowe procedury check in i check out w hotelu ...więcej»

Czym jest usługa hotelarska? ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji