Piątek 31 Marzec 2023

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Gastronomia » Jak poprawić efektywność konferencji? Zaserwuj...

Artykuły serwisu


Jak poprawić efektywność konferencji? Zaserwuj gościom Brain Food!


Dodano: 2017-07-11

DrukujBrain Food – catering konferencyjny w Best Western Grand Hotel w Kielcach


Organizatorzy konferencji zazwyczaj nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważną kwestią podczas spotkania jest catering konferencyjny. Wybór nie jest jednak sprawą łatwą. Menu powinno zadowolić wymagające podniebienia gości, a jednocześnie dostarczyć im odpowiedniej dawki energii. Wszystkie te wymogi spełnia Brain Food, specjalny catering opracowany przez kucharzy Best Western Grand Hotel Kielce.

Dobry catering to dobra konferencja
Organizacja konferencji stanowi spore wyzwanie pod
względem logistycznym. Oczywiście, kluczową kwestię stanowi przygotowanie dobrej jakości treści, które zamierzamy zaprezentować naszym gościom. Jednak konferencja, na której prelegenci wygłoszą nawet najciekawszą prezentację, może zostać oceniona negatywnie, jeśli nie zadbamy o pozostałe szczegóły: odpowiednią salę, wysokiej jakości sprzęt multimedialny, a przede wszystkim catering.

- Bazując na naszym bogatym doświadczeniu w organizacji różnego rodzaju eventów, szkoleń i spotkań biznesowych, opracowaliśmy specjalne menu konferencyjne, które ma sprawić, że goście będą czuć się pełni energii przez całe spotkanie. Bardzo częst
o podczas dłuższych spotkań, goście mają problemy z koncentracją i muszą zmagać się ze zmęczeniem podczas końcowych bloków tematycznych. Stosując podstawowe zasady zdrowego odżywiania, możemy zadbać o dobre samopoczucie uczestników, co automatycznie przekłada się na jakość całej konferencji – zauważa Elżbieta Małecka, Dyrektor Sprzedaży Best Western Grand Hotel w Kielcach.

Wzrost jakości możemy zauważyć w czterech głównych aspektach, które zostały szczegółowo wyjaśnione przez eksperta Best Western.

Zorganizuj konferencję i zadbaj o swoją markę

- Musimy mieć na uwadze, że w kwestii jakości posiłków, uczestnicy konferencji będą oceniać organizatora spotkania, a nie firmę, która przygotowuje catering. Jeśli jedzenie będzie niesmaczne albo co gorsze – zaszkodzi komuś, to goście będą taką wpadkę utożsamiać z marką organizatora. Patrząc na to z drugiej strony, jeśli zadbamy o to, aby posiłki były smaczne, zostały przygotowane z dobrej jakości składników i do tego estetycznie podane, to od razu wzbudzimy wśród uczestników pozytywne wrażenia, które będą bezpośrednio związane z marką.


(Fot. 2. Catering Brain Food to gwarancja smaku i estetycznego podania)

Większa efektywność uczestników konf
erencji

Uszanujmy naszych gości i nie planujmy bardzo długich bloków tematycznych. Co trzy godziny zaplanujmy czas na przerwy kawowe, a także uwzględnijmy przynajmniej jedną dłuższą przerwę na obiad. Powinniśmy również zadbać o to, aby catering konferencyjny nie składał się z ciężkostrawnych, wysokokalorycznych i niezdrowych potraw.

- A co znajduje się w standardowym cateringu oferowanym przez hotele i firmy cateringowe? Na obiad serwowane są typowe dania kuchni polskiej – mięso z nasiąkniętą tłuszczem panierką z bułki tartej z ziemniakami lub frytkami. Podczas przerw kawowych najczęściej podawane są sklepowe słodycze ze szkodliwymi tłuszczami trans i syropem glukozowo-fruktozowym albo przekąski słone typu chipsy i paluszki. Pomijając wysoką kaloryczność i słabą jakość, powinniśmy mieć świadomość, że wszystkie te produkty mają wysoki indeks glikemiczny. Konsekwencją spożywania tych produktów jest nie tylko nadmierne gromadzenie tłuszczu. Pokarmy z wysokim indeksem glikemicznym sprzyjają dużym wahaniom poziomu cukru we krwi, a przez to szybko wywołują głód oraz uczucie zmęczenia, ospałość, poirytowanie i spadek koncentracji. Czy naprawdę chcemy, aby nasi goście czuli się podczas konferencji właśnie w ten sposób? - zachęca do refleksji E. Małecka.

Większy ROI (zwrot z inwestycji z ang. Return On Investment)

Organizacja konferencji powinna być inwestycją dla
naszego biznesu. Korzyści, jakie możemy odnieść, to m.in. wzrost prestiżu naszej marki, zyski pieniężne z prezentacji o charakterze sprzedażowym, a przede wszystkim nawiązanie kontaktów z wartościowymi partnerami biznesowymi i nowymi klientami.

- Omawiana wcześniej większa efektywność uczestników, od razu przekłada się na większy zwrot z inwestycji, określany bardzo często w środowisku biznesowym jako ROI – wyjaśnia ekspertka Best Western Grand Hotel. - Jeśli nasi goście będą podcza
s spotkania pełni energii, to zdecydowanie chętniej podejmą decyzję zakupową, niż w przypadku, kiedy będą już zmęczeni. Wspólny posiłek stanowi również doskonałą okazję do zawierania nowych znajomości.

Catering konferencyjny, a zdrowy posiłek energetyczny

Pamiętajmy o tym, że obecnie utrzymuje się silny trend na zdrowe odżywianie. Odpowiadając na potrzeby gości, kucharze Best Western Grand Hotel w Kielcach, opracowali menu konferencyjne z zachowaniem zasad zdrowego odżywiania.

(Fot. 3. 6 zasad cateringu konferencyjnego Brain Food w Best Western Grand Hotel w Kielcach)

Catering konferencyjny Brain Food oparty jest na 6 filarach:

1. Duża ilość ryb, produktów pełnoziarnistych, warzyw i owoców
2. Dania przygotowane ze świeżych, lokalnych produktów
3. Proste składniki jak najmniej przetworzone
4. Mniej mięsa i zawsze max. 10% zawartości tłuszczu
5. Naturalne składniki słodzące (max. 10%)
6. Dobry smak i atrakcyjne podanie potraw pod względem wizualnym

Dodatkowo każda potrawa opiera się na odpowiedniej kombinacji składników odżywczych: 30% stanowią warzywa, 20% owoce, 25% zdrowe proteiny, a pozostałą część pełne ziarna. Catering konferencyjny Brain Food, dostępny jest również w wersji na zamówienie dla firm, które organizują spotkanie biznesowe w swojej sali konferencyjnej.

Best Western Grand Hotel – gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością

Best Western Grand Hotel (wcześniej hotel Centralny), to w Kielcach miejsce kultowe, o bogatej historii. Kiedy w czasach PRL podróżni wysiadali na dworcu PKP, to pierwszym widokiem, jaki ukazywał się ich oczom po wyjściu z peronu był wielki, neonowy napis na dachu hotelu Centralnego „Witamy w Kielcach”. Dziś Kielce, to prężnie rozwijający się ośrodek biznesu. Ze względu na swoje położenie (w promieniu 100-170 km znajdują się lotniska głównych miast południowej i centralnej Polski: Warszawa, Kraków, Katowice, Łodź, Lublin, Rzeszów), stanowi idealną bazę konferencyjną. Wprowadzenie unikalnej oferty cateringu konferencyjnego Brain Food w Best Western Grand Hotel to tylko część zmian, jakie przeszedł hotel, pragnąc dostosować się do współczesnych wymagań rynku konferencyjnego.

- Nasz hotel przeszedł gruntowny remont i modernizację, stając się obecnie nowoczesnym, 4-gwiazdkowym centrum wystawienniczo-konferencyjnym dostosowanym do międzynarodowych standardów. Na dachu hotelu neonu już nie ma, ale niezmiennie, z serdecznością witamy w Kielcach wszystkich gości  – kontynuuje E. Małecka. - Gościom konferencyjnym oddajemy do dyspozycji sale konferencyjne, odpowiednio dostosowane do wielkości grupy, którą organizatorzy zapraszają na spotkanie. W salach udostępniamy najnowsze rozwiązania technologiczne: rzutnik multimedialny, nagłośnienie sufitowe i kinowe, mównicę, system rejestracji audio-video, a także sprzęty opcjonalne, m.in.: system konferencyjno-dyskusyjny, filpchart, ekran multimedialny, scena estradowa, system tłumaczeń symultanicznych, a nawet mobilny parkiet.

Hotel oferuje również liczne atrakcje. Do dyspozycji gości oddana jest specjalna strefa fitness, gdzie mogą oni nie tylko skorzystać z nowoczesnej sali do ćwiczeń, ale również mogą oddać się zabiegom odnowy biologicznej takim jak: masaż balijski, bambusem, stemplami ziołowymi, gorącą czekoladą, izometryczny lub sportowy, a także łaźnia parowa oraz aromaterapia i koloroterapia. Amatorzy adrenaliny i mocnych wrażeń również znajdą coś dla siebie. W Best Western Grand Hotel goście mają dostęp do kasyna, a w okolicy Kielc znajduje się Tor Samochodowy w Miedzianej Górze.

***

Elżbieta Małecka to Dyrektor Sprzedaży Best Western Grand Hotel w Kielcach. Odpowiada za koordynację pakietu Best Meeting w hotelu w Kielcach. Best Meeting to specjalna oferta konferencyjna, która obejmuje wszystkie hotele sieci Best Western, również te poza granicami Polski. Zapytanie ofertowe na wynajem sali konferencyjnej można składać za pomocą formularza. Organizacja konferencji będzie możliwa we wszystkich placówkach w pobliżu wybranej lokalizacji, które przygotują spersonalizowaną ofertę.


Komentarze:

System HACCP dla gastronomii - dlaczego jest niezbędny? ...więcej»

Audyt jakości w gastronomii - czym jest i dlaczego jest taki istotny ...więcej»

Sezonowanie mięs i serów ...więcej»

Jakie menu przygotować na imprezę, gdy goście nie jedzą glutenu? ...więcej»

Można zrobić to prościej – 3 niezbędne narzędzia do prowadzenia biznesu gastronomicznego ...więcej»

Standardowe procedury check in i check out w hotelu ...więcej»

Pokój hotelowy - definicja, rodzaje, wyposażenie ...więcej»

Czym jest usługa hotelarska? ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji