Czwartek 07 Grudzień 2023

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Sprzedaż i marketing » Siedem wskazówek dotyczących założenia bloga dla...

Artykuły serwisu


Siedem wskazówek dotyczących założenia bloga dla Twojego hotelu


Dodano: 2020-09-29

Drukuj


Blogowanie jest jedną z najpotężniejszych dostępnych strategii marketingu cyfrowego, po części ze względu na jej wielofunkcyjność. Blogi na stronie internetowej mogą zachęcać do zmian, jednocześnie przyczyniając się do budowania dobrej reputacji. Przy odpowiednim wsparciu, mogą one zwiększyć Twoją widoczność w wyszukiwarkach i przyciągnąć więcej ludzi.

 

Dla właścicieli hoteli jest to szczególnie silna strategia, ponieważ pozwala zwiększyć widoczność i reputację marki hotelu, przyciągnąć więcej klientów, a nawet poprawić jakość pobytu obecnych gości.

 

Ważne uwagi dla właścicieli hoteli

 

Jeśli obecnie jesteś właścicielem lub prowadzisz hotel, lub planujesz prowadzić go w przyszłości, będą to jedne z Twoich najważniejszych przemyśleń dotyczących blogowania.

 

A) Zarządzanie kosztami

 

Budowa hotelu kosztuje dużo pieniędzy, więc nie chcesz wydawać zbyt wiele na swoje kampanie marketingowe. Na szczęście, marketing internetowy jest niedrogi i zasadniczo może być realizowany przy minimalnych wydatkach. Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odpowiedniego budżetu na ten cel.

 

B) Ukierunkowanie demograficzne

 

Twój hotel prawdopodobnie szuka określonego celu demograficznego, takich jak wysoko wykwalifikowanych pracowników podróżujących na wakacje lub osób, które planują wziąć udział w konferencji. Twój blog powinien uwzględniać jedną konkretną grupę demograficzną, a nie starać się dotrzeć do jak największej liczby osób.

 

C) Koncentracja na lokalizacji

 

Działalność hotelarska opiera się na cennej lokalizacji, więc Twój blog powinien koncentrować się na tej lokalizacji. Napisz materiał związany z Twoim miastem lub regionem, aby przyciągnąć więcej osób i wykorzystać niszę.

 

D) Poprawa jakości pobytów gości

 

Twój blog powinien również koncentrować się na poprawie jakości pobytu gości. Dostarczaj informacji, które mogą pomóc im jak najlepiej wykorzystać czas wakacji lub podróży.

 

Wskazówki dotyczące prowadzenia skutecznego bloga

 

Jeśli chcesz, aby Twój hotelowy blog odniósł sukces, musisz przestrzegać kilku wskazówek, chociażby w minimalnym stopniu:

 

1. Wyznacz sobie cele

 

Zacznij od zdefiniowania jawnych celów swojego bloga. Prawdopodobnie będziesz starał się osiągnąć kilka różnych celów jednocześnie, ale niektóre z nich będą ważniejsze od innych. Na przykład, czy ważniejsze jest generowanie dużego ruchu, czy też zmiana ruchu, który otrzymujesz? Czy wolisz być konkurencyjny w szerokiej niszy, czy też całkowicie zdominować określony obszar?

 

2. Skup się na jakości zamiast na ilości

 

Wielu nowych blogerów popełnia błąd, skupiając się na ilości, a nie na jakości. Wierzą, że każdy nowy post to nowa szansa na sklasyfikowanie lub przyciągnięcie odwiedzających, więc tworzą tak wiele postów, jak to tylko możliwe. Jednak w większości przypadków lepiej jest mieć garść unikalnych, dobrze napisanych, dobrze przeanalizowanych postów niż tysiące nieciekawych lub niskiej jakości.

 

3. Zachowaj spójny charakter tekstu

 

Wszystkie Twoje wpisy na blogu powinny być napisane spójnym językiem marki. Ta spójność sprawi, że Twoja marka będzie bardziej widoczna i wszyscy czytelnicy i odwiedzający będą mogli poruszać się bezproblemowo, zachowując przyjemne doświadczenie. Można to osiągnąć, korzystając z tego samego pisarza lub poprzez stworzenie wytycznych dla wszystkich swoich poszczególnych piszących teksty.

 

4. Zacznij od małej przestrzeni i się rozwijaj

 

Większość firm odnosi korzyści, zaczynając od skoncentrowania się na jednej dziedzinie, a następnie rozszerzając się na bardziej ogólne terytorium. Skupienie się na bardzo specyficznych tematach powoduje praktycznie wyeliminowanie konkurencji i pozwala budować lojalność przy niewielkim, ale aktywnym podejściu do tematu.

 

5. Zachęcaj do interakcji

 

Mówiąc o budowaniu wizerunku, upewnij się, że Twoje wpisy na blogu zachęcają czytelników do interakcji z Twoją marką. Poproś ich, aby podzielili się i skomentowali Twoją pracę, a także, jeśli tylko możesz, podziękuj swoim najbardziej aktywnym czytelnikom. Możesz również używać swojego bloga do zachęcania do udziału w konkursach i innych działaniach.

 

6. Publikuj i konsoliduj

 

Na początku Twój blog nie będzie naturalnie przyciągał czytelników. Zamiast tego, musisz nagłaśniać swoją pracę. Zacznij od rozpowszechnienia go w mediach społecznościowych i każdym innym kanale medialnym, a następnie regularnie publikuj go w sieci, aby móc dotrzeć do nowych odbiorców. To jedyny sposób, aby zmaksymalizować wartość każdego wpisu.

 

7. Uzupełniaj swoją strategię

 

Marketing treści działa najlepiej, gdy jest uzupełniany przez inne strategie marketingu bezpośredniego. Wykorzystaj e-mail marketing, portale społecznościowe i SEO, aby zwiększyć zasięg i wpływ Twoich wpisów na blogu.

 

Upewnij się, że posiadasz dobry system do pomiaru i interpretacji Twoich wyników.

 

Śledź, jak Twoje wpisy na blogu wypadają pod względem odwiedzin, zaangażowania i konwersji, a także zwracaj uwagę na to, które tematy są najlepsze dla odbiorców docelowych. Z czasem możesz wyciągnąć wnioski z tych wyników i stopniowo dostosowywać swoją kampanię tak, aby preferować elementy przynoszące największe zyski i będące najbardziej efektywnymi. Tak długo, jak będziesz regularnie próbował nowych rzeczy, w końcu znajdziesz kombinację, która działa idealnie dla Twojego hotelu.


Komentarze:

Horecatex – wsparcie w kreowaniu wizerunku twojego hotelu lub restauracji ...więcej»

Wynajem sali na konferencję – na co zwrócić uwagę? ...więcej»

Zakopane apartamenty na sprzedaż ...więcej»

Dlaczego warto zorganizować konferencję w hotelu? ...więcej»

Szkło gastronomiczne. Na co zwrócić uwagę? ...więcej»

Standardowe procedury check in i check out w hotelu ...więcej»

Pokój hotelowy - definicja, rodzaje, wyposażenie ...więcej»

Czym jest usługa hotelarska? ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji