Strona główna » Ciekawostki » Czym charakteryzują się rękawice nitrylowe?

Artykuły serwisu


Czym charakteryzują się rękawice nitrylowe?


Dodano: 2022-08-01

Drukuj


Rękawice z nitrylu, czyli ze specjalnej miękkiej folii, to rozwiązanie stosowane głównie w branży spożywczej, ale nie tylko. Jakie mają właściwości i dlaczego warto je stosować w pracy?

 

Jakie właściwości mają rękawiczki nitrylowe?

 

Rękawice nitrylowe to rękawiczki wykonane z doskonałej jakości materiału, jakim jest nitryl, czyli polietylen HDPE. Posiada on wiele zalet, dzięki czemu rękawiczki są stosowane w wielu branżach przemysłowych, ale i w prywatnych domach mieszkalnych. Takie rękawiczki charakteryzują się dużą trwałością i wytrzymałością, są one bardziej gęste niż produkty z innych folii. Tego rodzaju rozwiązanie jest także odporne na uszkodzenia mechaniczne, przetarcia i ścieranie, a także wilgoć i niektóre substancje chemiczne. Rękawiczki foliowe znakomicie ochraniają dłonie użytkowników przed zabrudzeniami, ale również i wirusami oraz bakteriami. Wszystkie te właściwości sprawiają, że rękawice z nitrylu są stosowane w wielu różnorodnych branżach. Można je spotkać między innymi wszędzie tam, gdzie produkuje się lub sprzedaje artykuły spożywcze, jak owoce, warzywa, wypieki, pieczywo, ryby oraz mięso. Rękawiczki nitrylowe ceni się za znakomitą ochronę przed drobnoustrojami, dużą wytrzymałości, ale i komfort podczas pracy. Nitryl jest miękki, cienki i pozwala na pewny chwyt, dzięki czemu użytkownik może wykonywać nawet zadania, które wymagają precyzji. Takie rękawiczki są ponadto tanie i bardzo łatwo dostępne w hurtowniach, np. w https://sklep.ekspertpoludnie.pl/rekawice-nitryloweNależy jednak pamiętać, że rękawice z nitrylu sprawdzają się tylko i wyłącznie w przypadku lekkich prac i niewielkich zagrożeń. Zazwyczaj stosuje się je ze względów higienicznych – podczas pracy z artykułami spożywczymi, aby uniknąć niegroźnych zanieczyszczeń i kontaktu z wilgocią. Takie rękawiczki jednak nie chronią przed urazami. Znakomicie sprawdzają się podczas lekkich czynnością, które wykonuje się w domu – podczas sprzątania, obierania ziemniaków czy buraków, aby uniknąć trudnych do usunięcia zabrudzeń ze skóry itd.

 

Rękawice foliowe – zastosowanie

 

Rękawiczki nitrylowe stosuje się w różnych miejscach. Znajdują zastosowanie w różnych branżach przemysłowych, w sprzedaży artykułów spożywczych oraz i w prywatnych domach mieszkalnych. Można się z nimi spotkać w sklepach spożywczych i wielobranżowych, w piekarniach, cukierniach, stoiskach z warzywami i owocami oraz rybami czy mięsem. Rękawice nitrylowe wykorzystuje się również w restauracjach i firmach cateringowych, ale i na stacjach paliw, aby uniknąć zabrudzenia rąk podczas uzupełniania baku paliwa lub innych płynów i mycia szyb pojazdu. Rękawice z nitrylu sprawdzają się również w branży medycznej i przy produkcji różnych płynów. Można je kupić na specjalnych rolkach, które ułatwiają pobieranie kolejnych rękawiczek i poprawiają wygodę użytkowania – takie rolki można w sklepie umieścić na specjalnym stojaku, a w domu zamieścić nawet w najmniejszej szufladzie w kuchni, co pozwala też zaoszczędzić wolną przestrzeń na inne rzeczy. 

 


Komentarze:

Gdzie jechać nad polskie morze? ...więcej»

Wyjazdy kamperem – sposób na komfort i swobodę podczas urlopu ...więcej»

Gdzie jechać w góry na Święta? Boże Narodzenie w sercu Beskidów, czyli jak zaplanować wyjazd dla całej rodziny? ...więcej»

Hotel w górach: czym się kierować przy wyborze takiego obiektu? ...więcej»

Glamping,czyli wszystko, co powinniście wiedzieć o luksusowych kempingach ...więcej»

Standardowe procedury check in i check out w hotelu ...więcej»

Pokój hotelowy - definicja, rodzaje, wyposażenie ...więcej»

Czym jest usługa hotelarska? ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji