Czwartek 08 Czerwiec 2023

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Pion hotelowy » Kierownicy Pięter w hotelach: Super nianie...

Artykuły serwisu


Kierownicy Pięter w hotelach: Super nianie hotelowego housekeepingu?


Dodano: 2014-01-22

Drukuj


Szczególnie pięciogwiazdkowe hotele wykorzystują tak zwanych Kierowników Pięter (Floor Supervisors) wspierających Kierownictwo Housekeepingu. Ale, w jakim dokładnie celu zatrudniani są Kierownicy Pięter? Jakie są ich obowiązki? Kogo nadzorują – i dlaczego?

Powszechnie określani Kierownikami Pięter, ci Pracownicy Hoesekeepingu są przede wszystkim odpowiedzialni za kontrolę obsługi pokoi wykonywanej przez pokojowe w ciągu dnia. Do obowiązków Kierowników Pięter należy sprawdzanie czystości pokoi, sprawności działania urządzeń – i ogólnie mówiąc, odpowiedzialności za to, aby pokoje znajdowały się w stanie umożliwiającym przyjęcie nowych gości – lub zapewnienie przebywającym w hotelu gościom, komfortowych warunków pobytu.

Kontrola Jakości Obsługi Housekeepingowej oznacza kontrolowanie jakości pracy wykonywanej przez współpracowników z Houesekeepingu – Stewardów Pokojowych. Steward Pokojowy, w rzeczy samej, jest zatrudniany w celu zapewnienia takiego poziomu jakości obsługi, dla kontroli którego zatrudniany jest Kierownik Piętra... i interweniowania w razie potrzeby.Ta szeroko stosowana procedura, sugeruje że hotel zatrudnia i płaci wynagrodzenie jednej osobie, za to żeby kontrolowała drugą osobę, zatrudnioną do zabezpieczenia w hotelu właściwej jakości obsługi – którą ta pierwsza osoba, skontroluje i weźmie na siebie ostateczną odpowiedzialność.

W całej organizacji hotelu, nie ma prawie takiego stanowiska, które mogłoby być porównywalne z Kierownikiem Pięter. Za Kierownika Pięter uważa się pracownika, któremu płaci się za skontrolowanie czy praca, za którą płaci się innej osobie jest „warta pieniędzy, które otrzymuje ten pracownik, za pracę za którą w ostatecznym rozrachunku nie odpowiada’ ponieważ odpowiedzialność taką ponosi Kierownik Pięter.

Dziwny rodzaj pracy - pracy której chcielibyśmy się przyglądnąć, dlatego też chcielibyśmy abyś ty również się w to zaangażował:

Czy twój hotel zatrudnia Kierownika Pięter? Dlaczego sądzisz, że praca Stewarda Pokojowego, powinna być ‘nadzorowana’? Na jakich warunkach powinien być zatrudniany Steward – jeżeli nie zatrudniamy w hotelu Kierownika Pięter? Jakie opinie może wyrażać Steward Pokojowy względem swojej własnej jakości obsługi – która jest pod stałym nadzorem innego pracownika? Jakie inne hotelowe stanowiska pracy mogą być porównywane z Kierownikiem Pięter i Pokojowym – i jak się one do nich mają?

Etage Exclusive pracował z wieloma Kierownikami Pięter w przeszłości – i z pewnością szanujemy ciężką pracą, którą wykonywali. Sprawdzanie i powtórne sprawdzanie, zajmowanie się poleceniami płynącymi z recepcji i z poleceniami bezpośrednimi – i wszystko w obrębie ściśle zakreślonego harmonogramu, z pewnością nie jest zadaniem łatwym do osiągnięcia. Cechą wspólną wszystkich Kierowników Pięter, których wcześniej poznaliśmy, było ich wspólne życzenie by: ‘Pokojowe wykazywały więcej troski o jakość pracy, którą wykonywali – lub nadzorowali’

Większości Pokojowym nie sprawiała satysfakcji myśl opiekowania się nimi jak dziećmi, dorosłymi pracownikami, którzy są opłacani za wykonywanie pracy, której kontrolą zajmują się inni i są wynagradzani za zapewnienie, że praca ta została należycie wykonana. Również większość pokojowych była zgodna, co do tego, że stały nadzór niekoniecznie będzie wytwarzał wiarę pokojowych we własne możliwości w zakresie obsługi.

Jednakże pomysł ‘zatrudniania tylko perfekcyjnych pokojowych’ dla obsługi hotelu, wielu Kierowników Pięter dołożyłoby do swoich obowiązków, tę drugą pracę.

 

 

Brigitte Verba

 

 


 

 


Komentarze:

Jak znależć dodatkową pracę w branży HoReCa? ...więcej»

Szafa ubraniowa najlepsza do szatni dla pracowników ...więcej»

Jak przeprowadzić skuteczną rekrutację pracownika na recepcje? ...więcej»

Śmierć gościa hotelowego ...więcej»

Jak ułatwić obsługę rezerwacji w Twoim hotelu/pensjonacie? ...więcej»

Standardowe procedury check in i check out w hotelu ...więcej»

Pokój hotelowy - definicja, rodzaje, wyposażenie ...więcej»

Czym jest usługa hotelarska? ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji