Strona główna » ciekawostki » Kujawsko-Pomorskie: Obchody Światowego Dnia...

Ciekawostki


Kujawsko-Pomorskie: Obchody Światowego Dnia Turystyki odbyły się w Toruniu


Dodano: 2016-11-04

Drukuj

WyślijWojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki (fot. Szymon Zdziebło - Tarantoga)


Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki połączone z II Regionalnym Forum Turystyki odbyły się w czwartek (27 października) w Toruniu. Podczas spotkania uhonorowaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu „Odkrywca”. Obchodziliśmy też jubileusz 10-lecia Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.
 
Obchody Światowego Dnia Turystyki to okazja do podsumowania i nagrodzenia osób i instytucji działających na rzecz rozwoju krajoznawstwa i gospodarki turystycznej w województwie kujawsko-pomorskim. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu, pod honorowym patronatem prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej – Wojciecha Fedyka. Obchody zorganizowały Urząd Marszałkowski, Miasto Toruń, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna oraz Sejmik Prezesów PTTK Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W uroczystościach uczestniczył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.


 
Rozmowy o turystyce
W Kujawsko-Pomorskiem samorządy i lokalne organizacje turystyczne corocznie przeznaczają 5 milionów złotych na finansowanie działań związanych z rozwojem turystyki. Prawie setka pracowników urzędów, informacji turystycznych i organizacji pozarządowych zajmuje się promowaniem oferty turystycznej swoich małych ojczyzn.
 
II Regionalne Forum Turystyki, które poprzedziło uroczystą galę z okazji Światowego Dnia Turystyki to wydarzenie podsumowujące 9 lokalnych forów turystyki, które odbyły się w regionie, okazja do dyskusji na temat istotnych zmian zachodzących w regionalnej turystyce oraz czas na sprecyzowanie priorytetów na przyszły rok. Podczas panelu dyskusyjnego, w którym uczestniczyli między innymi wicemarszałek Zbigniew Ostrowski oraz prezes K-POT Beata Sawińska, rozmawialiśmy o nowym modelu współpracy w turystyce oraz dobrych praktykach związanych z sieciowym produktem turystycznym.
 
„Odkrywca 2016”
W tym roku po raz dziewiąty zostali uhonorowani laureaci marszałkowskiego konkursu „Odkrywca”, którego celem jest nagrodzenie pracy osób, zespołów, instytucji, samorządów, stowarzyszeń, związków, podmiotów branży turystycznej oraz przedsiębiorców przyczyniających się do budowania wizerunku marki turystycznej województwa kujawsko-pomorskiego w kraju i zagranicą oraz rozwoju gospodarki turystycznej w regionie. W tym roku o tytuł „Odkrywcy 2016” ubiegało się 40 kandydatów z całego regionu. Wyróżnienia przyznane przez zarząd województwa wręczył laureatom wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.
 
Lista nominowanych i nagrodzonych
 
Najlepszy Produkt Turystyczny
W czasie gali nastąpiło wręczenie certyfikatów i statuetek laureatom tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na „Najlepszy Produkt Turystyczny”, który odbywa się pod honorowym patronatem marszałka Piotra Całbeckiego. W roku 2016 w etapie regionalnym rywalizacji Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wyróżniła 3 laureatów, którzy otrzymują automatyczną nominację do etapu ogólnopolskiego:
 
- Urząd Miasta Bydgoszczy - Bydgoski Festiwal Wodny „Ster na Bydgoszcz”,
- Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, EXPLOSEUM – Centrum techniki wojennej DAG Fabrik Bromberg,
- Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły - Festiwal Smaku w Grucznie.

 
Ponadto Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna przyznała nominację do Złotego Certyfikatu POT dla Żywego Muzeum Piernika w Toruniu. Laureatem Nagrody Prezesa Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej „Konstelacja 2016” została Hanna Nowakowska-Hapka - pracownik Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.
 
Nagrody i wyróżnienia
Podczas uroczystości zostały wręczone Srebrny Krzyż Zasługi za działalność turystyczną Edmundowi Bińkowskiemu - Członkowi Klubu Turystyki Motorowej ,,Carter'' z Oddziału PTTK Świecie oraz przyznane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki odznaki honorowe „Za Zasługi dla Turystyki” (lista). Zgłoszenia kandydatów zostały przesłane do ministerstwa na wniosek marszałka województwa za rekomendacją Sejmiku Prezesów Oddziałów PTTK Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz zarządu Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. Odznaki są przyznawane za całokształt pracy w turystyce.
 
Medal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis” otrzymał oddział PTTK przy Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy z okazji jubileuszu 40-lecia działalności. Dyplom jubileuszowy z okazji 70-lecia działalności odebrali przedstawiciele Klubu Turystów Wodnych w Chełmnie.
 
10 lat Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej
Podczas spotkania obchodziliśmy jubileusz 10-lecia powstania Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. Stowarzyszenie zrzesza i integruje samorządy terytorialne, lokalne organizacje turystyczne oraz inne podmioty działające na rzecz rozwoju turystyki w regionie. Skupia 53 członków, którzy realizują wspólnie kampanie i akcje promujące turystykę wśród mieszkańców regionu i turystów.
 
Efekty współpracy to między innymi 5 edycji kampanii „Kujawsko-pomorski paszport turystyczny”, środowiskowe lokalne fora turystyki organizowane w różnych częściach regionu, a także kampania „Kujawsko-pomorskie konstelacje dobrych miejsc”, która odzwierciedla najważniejsze zadania dla kujawsko-pomorskiej branży turystycznej na najbliższe lata - budowanie sieci wzajemnych powiązań oraz przygotowywanie opartych na partnerstwie sieciowych produktów turystycznych.
 
Podczas uroczystości zostały również wręczone certyfikaty dla nowych członków Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej:
 
- Powiat Nakielski,
- Lokalna Organizacja Turystyczna PAŁUKI,
- Fundacja Tomasza Curyło "Ocalony Świat".


Źródło: Kujawsko-Pomorskie.pl – 27.10.2016
 


Komentarze:

Zabytkowe jachty na Warmii i Mazurach ...więcej»

Podróże z dziećmi według Emirates ...więcej»

Polska Organizacja Turystyczna i blogerzy promują najpiękniejsze regiony naszego kraju! ...więcej»

Śląskie: Szlak Zabytków Techniki można zwiedzać przez cały rok ...więcej»

Polska oczami youtuberów ...więcej»

Serwis rezerwacji ClearCost otwiera ofertę pre-ITO ...więcej»

Kayak.pl odnotowuje 37% mniej wyszukiwań lotów na piątek 13-ego ...więcej»

Polska Organizacja Turystyczna i blogerzy promują najpiękniejsze regiony naszego kraju! ...więcej»

Śląskie: Szlak Zabytków Techniki można zwiedzać przez cały rok ...więcej»

Podróże z dziećmi według Emirates ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji