Piątek 24 Listopad 2017

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » ciekawostki » Parada uliczna w ramach Festiwalu Turystyki w...

Ciekawostki


Parada uliczna w ramach Festiwalu Turystyki w Szanghaju 2017


Dodano: 2017-09-14

Drukuj

WyślijParada uliczna w ramach Festiwalu Turystyki w Szanghaju 2017


Spotkanie w czarującym Szanghaju przy okazji inicjatywy Jednego Pasa, Jednej Drogi. Jak co roku we wrześniu w Szanghaju odbywa się Festiwal Turystyki w Szanghaju. Wieczorem dnia 10 września wzdłuż tłocznej ulicy Huaihai przetoczyła się parada uliczna.

Światowy zasięg, współpraca w ramach Jedwabnego Szlaku

Po odcinku 2,2 kilometra parady ulicznej w spokojnym tempie przejechało 25 platform w różnych niezwykłych i interesujących kształtach. Ogromna opona na przodzie platformy zaprezentowanej przez Shanghai Phoenix Import & Export była jedną z największych atrakcji, obrazując ciągłe dążenie firmy do doskonałości. Platforma Regionalnej Administracji Leśnictwa podkreśliła wagę turystyki ekologicznej poprzez wykorzystanie platformy w kształcie popularnej i rzucającej się w oczy pandy, zwierzęcia znanego ze swojej niewinności, która poruszała głową tak, jakby wdawała się w rozmowy ze zgromadzonymi tłumami. Platforma w kształcie ptaka zaprezentowana przez wyspę Chongming machała skrzydłami w geście zaproszenia do odwiedzin pobliskiej wyspy i zapoznania się ze wspaniałym środowiskiem naturalnym znajdującym się w tak niewielkiej odległości od tętniącego życiem miasta.

Czytaj dalej


REKLAMA
Spośród 33 trup wykonawców, którzy dołączyli do parady wyróżniła się trupa z Finlandii, która zaprezentowała szybką i rytmiczną sambę, natomiast zespół młodych cheerleaderek z uczelni Baylor University w Waco w stanie Teksas utrzymał szybkie tempo. Występująca na festiwalu po raz pierwszy trupa z egipskiego Instytutu Sztuk Folklorystycznych wykonała złożoną choreografię. Meksykańska Krajowa Trupa Tańca Ludowego z regionu Monterrey nieprzerwanie serwowała intensywne pieśni wykonywane w kolorowych, folklorystycznych strojach. Trupy z kilku innych krajów zaprezentowały wyjątkowe talenty i umiejętności, jednocześnie emanując oddaniem i przyjaźnią pięciu kontynentów w kierunku mieszkańców Szanghaju.

Promocja tradycyjnej chińskiej kultury w trakcie Festiwalu Turystyki w Szanghaju

Festiwal stał się ważnym czynnikiem stojącym za coraz intensywniejszą współpracą między popularnymi miejscami docelowymi w Chinach w zakresie ekspansji sektora turystyki i popularyzacji podróży wypoczynkowych, a także podnoszenia świadomości na temat marek turystycznych na terenie całego kraju. W paradzie wzięły udział trupy artystów z całych Chin. Krajowa Trupa Artystyczna Peonii Luoyang przedstawiła długą historię Luoyang jako wschodniego regionu leżącego u początków Szlaku Jedwabnego, łącząc tradycję z nowoczesnym i dynamicznym charakterem tego miejsca. Trupa Bębniarzy Ansai zaprezentowała natomiast styl tańca ludowego, który jest zwyczajowo wykonywany na placach i w miejscach publicznych w północnej prowincji Shaanxi. Wystąpienie z bębnami przypinanymi w talii było uosobieniem prostoty, autentyczności i optymizmu mieszkańców płaskowyżu lessowego w Chinach, a także oddaje wszechobecną radość wszystkich w północnej prowincji Shaanxi w obliczu wysokich plonów. W 2006 roku bęben wykorzystywany w wystąpieniach, tak zwany luochuan biegu, czyli dosłownie bęben aligatora, był jednym z pierwszych artefaktów oficjalnie uznanych przez Radę Krajową Chin za obiekt nienamacalnego krajowego dziedzictwa kulturowego. W towarzystwie znanej, chińskiej pieśni ludowej o wyjściu słońca zza chmur delegacja z Północnowschodniej Strefy Współpracy Turystycznej Chongqing zaprosiła obserwujących paradę do podziwiania pięknego krajobrazu Chin w malowniczym regionie Trzech Przełomów.

Promocja sektora turystyki miejskiej w Szanghaju przez oficjalną piosenkę Festiwalu Turystyki

Oficjalna piosenka festiwalu wykonana przez zespół Vocal Force przekazuje dążenie Szanghaju do integracji i doskonałości, a także szerzy reputację Szanghaju jako otwartego, tolerancyjnego i innowacyjnego miasta turystycznego.

Od 9 września do 6 października kilka dzielnic i atrakcji turystycznych w Szanghaju zostanie objętych obchodami Festiwalu Turystyki w Szanghaju. Platformy, które przejechały w paradzie na ulicy Huaihai dnia 10 września trafią do różnych społeczności w całym mieście, tym samym umożliwiając szerszej publiczności wzięcie udziału w prawdziwie społecznościowej paradzie.

Źródło: Shanghai Municipal Tourism Administration


Źródło informacji: PR Newswire; Centrum Prasowe PAP - 13.09.2017


Komentarze:

Włoski region Kampania na 25. Targach Turystycznych w Warszawie ...więcej»

Nowa oferta Ryanaira – z Poznania do Mediolanu Bergamo ...więcej»

Emirates: Przełom w druku przestrzennym części do samolotów ...więcej»

Sardynia na liście ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków ...więcej»

Wisła dobrą marką turystyczną ...więcej»

Przed nami Wielka Pętla Izerska 2016 ...więcej»

Polska zobacz więcej ...więcej»

Miasteczko plażowe powraca do Świnoujścia ...więcej»

Płać i korzystaj - wizerunek Polaków zagranicą ...więcej»

Działają na rzecz reaktywacji wodnego Szlaku Królewskiego ...więcej»

Koneser to niewątpliwie naprawdę wielki sukces Pragi i...

2017-10-26, 21:44:33 ~zdrowy

Muzeum polskiej wódki w Koneserze to będzie na prawdę duża...

2017-09-21, 17:48:53 ~Mądrala

....Kosmetyki toaletowe marki Hermes są w Polsce tylko w...

2017-09-21, 13:38:15 ~MPH

Muzeum w Koneserze to wspaniały ukłon wykonawców w stronę...

2017-08-27, 18:22:27 ~Marek

Koneser to dla Pragi bardzo duża szansa. Jego komercyjna...

2017-08-25, 21:10:09 ~makler

Z takim wyrokiem się zgadzam ALE jest inny problem -...

2017-08-23, 09:19:19 ~TU... .

Koneser będzie miał naprawdę bogatą ofertę zarówno...

2017-05-28, 14:23:48 ~smakosz

Polecamy również przewodniki Stayfolonger na stronach...

2017-05-24, 16:28:23 ~Agata

Bardzo dziękuję za ten artykuł. Nie ma to jak przeczytać...

2017-05-18, 15:23:01 ~Budrys

stat4u

Copyright ©2015 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji