Piątek 22 Czerwiec 2018

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » ciekawostki » Parada uliczna w ramach Festiwalu Turystyki w...

Ciekawostki


Parada uliczna w ramach Festiwalu Turystyki w Szanghaju 2017


Dodano: 2017-09-14

Drukuj

WyślijParada uliczna w ramach Festiwalu Turystyki w Szanghaju 2017


Spotkanie w czarującym Szanghaju przy okazji inicjatywy Jednego Pasa, Jednej Drogi. Jak co roku we wrześniu w Szanghaju odbywa się Festiwal Turystyki w Szanghaju. Wieczorem dnia 10 września wzdłuż tłocznej ulicy Huaihai przetoczyła się parada uliczna.

Światowy zasięg, współpraca w ramach Jedwabnego Szlaku

Po odcinku 2,2 kilometra parady ulicznej w spokojnym tempie przejechało 25 platform w różnych niezwykłych i interesujących kształtach. Ogromna opona na przodzie platformy zaprezentowanej przez Shanghai Phoenix Import & Export była jedną z największych atrakcji, obrazując ciągłe dążenie firmy do doskonałości. Platforma Regionalnej Administracji Leśnictwa podkreśliła wagę turystyki ekologicznej poprzez wykorzystanie platformy w kształcie popularnej i rzucającej się w oczy pandy, zwierzęcia znanego ze swojej niewinności, która poruszała głową tak, jakby wdawała się w rozmowy ze zgromadzonymi tłumami. Platforma w kształcie ptaka zaprezentowana przez wyspę Chongming machała skrzydłami w geście zaproszenia do odwiedzin pobliskiej wyspy i zapoznania się ze wspaniałym środowiskiem naturalnym znajdującym się w tak niewielkiej odległości od tętniącego życiem miasta.Spośród 33 trup wykonawców, którzy dołączyli do parady wyróżniła się trupa z Finlandii, która zaprezentowała szybką i rytmiczną sambę, natomiast zespół młodych cheerleaderek z uczelni Baylor University w Waco w stanie Teksas utrzymał szybkie tempo. Występująca na festiwalu po raz pierwszy trupa z egipskiego Instytutu Sztuk Folklorystycznych wykonała złożoną choreografię. Meksykańska Krajowa Trupa Tańca Ludowego z regionu Monterrey nieprzerwanie serwowała intensywne pieśni wykonywane w kolorowych, folklorystycznych strojach. Trupy z kilku innych krajów zaprezentowały wyjątkowe talenty i umiejętności, jednocześnie emanując oddaniem i przyjaźnią pięciu kontynentów w kierunku mieszkańców Szanghaju.

Promocja tradycyjnej chińskiej kultury w trakcie Festiwalu Turystyki w Szanghaju

Festiwal stał się ważnym czynnikiem stojącym za coraz intensywniejszą współpracą między popularnymi miejscami docelowymi w Chinach w zakresie ekspansji sektora turystyki i popularyzacji podróży wypoczynkowych, a także podnoszenia świadomości na temat marek turystycznych na terenie całego kraju. W paradzie wzięły udział trupy artystów z całych Chin. Krajowa Trupa Artystyczna Peonii Luoyang przedstawiła długą historię Luoyang jako wschodniego regionu leżącego u początków Szlaku Jedwabnego, łącząc tradycję z nowoczesnym i dynamicznym charakterem tego miejsca. Trupa Bębniarzy Ansai zaprezentowała natomiast styl tańca ludowego, który jest zwyczajowo wykonywany na placach i w miejscach publicznych w północnej prowincji Shaanxi. Wystąpienie z bębnami przypinanymi w talii było uosobieniem prostoty, autentyczności i optymizmu mieszkańców płaskowyżu lessowego w Chinach, a także oddaje wszechobecną radość wszystkich w północnej prowincji Shaanxi w obliczu wysokich plonów. W 2006 roku bęben wykorzystywany w wystąpieniach, tak zwany luochuan biegu, czyli dosłownie bęben aligatora, był jednym z pierwszych artefaktów oficjalnie uznanych przez Radę Krajową Chin za obiekt nienamacalnego krajowego dziedzictwa kulturowego. W towarzystwie znanej, chińskiej pieśni ludowej o wyjściu słońca zza chmur delegacja z Północnowschodniej Strefy Współpracy Turystycznej Chongqing zaprosiła obserwujących paradę do podziwiania pięknego krajobrazu Chin w malowniczym regionie Trzech Przełomów.

Promocja sektora turystyki miejskiej w Szanghaju przez oficjalną piosenkę Festiwalu Turystyki

Oficjalna piosenka festiwalu wykonana przez zespół Vocal Force przekazuje dążenie Szanghaju do integracji i doskonałości, a także szerzy reputację Szanghaju jako otwartego, tolerancyjnego i innowacyjnego miasta turystycznego.

Od 9 września do 6 października kilka dzielnic i atrakcji turystycznych w Szanghaju zostanie objętych obchodami Festiwalu Turystyki w Szanghaju. Platformy, które przejechały w paradzie na ulicy Huaihai dnia 10 września trafią do różnych społeczności w całym mieście, tym samym umożliwiając szerszej publiczności wzięcie udziału w prawdziwie społecznościowej paradzie.

Źródło: Shanghai Municipal Tourism Administration


Źródło informacji: PR Newswire; Centrum Prasowe PAP - 13.09.2017


Komentarze:

Serwis rezerwacji ClearCost otwiera ofertę pre-ITO ...więcej»

Najwspanialsze na świecie kierunki dla miłośników jogi z liniami Emirates ...więcej»

Polisa z biura podróży może nie wystarczyć! Za leczenie za granicą turysta zapłaci nawet 300 000 zł ...więcej»

Przedsiębiorcy turystyczni z Austrii na Pomorzu Zachodnim ...więcej»

My Emirates Pass powraca na czas lata ...więcej»

Przed nami Wielka Pętla Izerska 2016 ...więcej»

Polska zobacz więcej ...więcej»

Płać i korzystaj - wizerunek Polaków zagranicą ...więcej»

Miasteczko plażowe powraca do Świnoujścia ...więcej»

Działają na rzecz reaktywacji wodnego Szlaku Królewskiego ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

stat4u

Copyright ©2015 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji