Piątek 21 Wrzesień 2018

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Nowy użytkownik »

Przypomnij hasło »

Strona główna » Aktualności hotelarskie z kraju » Sofitel Wine Days 2017 - fascynująca podróż...

Aktualności hotelarskie z kraju


Sofitel Wine Days 2017 - fascynująca podróż zmysłów dla miłośników wina


Dodano: 2017-10-10

Drukuj

WyślijSofitel Wine Days


Sofitel, luksusowa marka należąca do AccorHotels, zabiera wszystkich gości w fascynującą podróż do świata zmysłów podczas tegorocznej, 6. edycji Sofitel Wine Days. Wyjątkowe spotkania prowadzone przez mistrzów sommelierów są okazją do odkrywania nowych, nieznanych, a nawet egzotycznych odmian oraz pogłębiania wiedzy enologicznej. Tegoroczne święto wina odbywa się od 21 września do 31 października w hotelach Sofitel w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie i Budapeszcie.  

Dni Wina – święto doświadczenia i doskonałych smaków

Sofitel Wine Days to doskonała okazja, by w 120 hotelach na całym świecie uczestniczyć w niezwykłej uczcie i francuskim art de vivre, tak bliskiemu marce Sofitel. Łącząc wydarze
nia z tradycyjnym okresem zbiorów, który we Francji odbywa się we wrześniu i październiku, goście otrzymują możliwość współudziału w święcie mocno osadzonym w nadsekwańskiej kulturze. Specjalne atrakcje w ramach Sofitel Wine Days czekają również na gości odwiedzających hotele Sofitel w Polsce i w węgierskim Budapeszcie.6. edycja dni wina podróżą po winnych smakach świata

Wino jest dla Francji symbolem międzynarodowej renomy. Podkreśla wyjątkowe bogactwo i różnorodność
mieszanek, które zadziwiają nie tylko Europejczyków ale także mieszkańców każdego zakątka świata. Cechy te podkreśla również marka Sofitel, która dzięki celebracji Dni Wina przedstawa obszerny przegląd najwyższej jakości trunków. Ich wybór został oparty o rekomendacje sommelierów Sofitel, na co dzień pozwalającym gościom na odkrywanie bogactwa i określonych cech różnorodnych rodzajów wina. Fascynująca podróż podczas Sofitel Wine Days nie ominie Australii, Argentyny, Portugalii czy Nowej Zelandii – regionów słynących ze światowej klasy win i bogactwa szczepów.

Sofitel Wine Days to inicjatywa, którą przez ostatnie 5 lat wspiera m.in. Jean Luc Jamrozik, Master Sommelier przy Sofitel Paris Baltimore i President of the Paris Sommeliers Association. Stanowi ona wsparcie do enologii modelowej i winiarstwa we Francji i na całym Świecie. – „Edukacja w zakresie rodzajów i gatunków wina opierała się dawniej tylko o Bordeaux, Bourgogne i szampana. Dziś współpracujemy ze wszystkimi regionami Francji i otworzyliśmy się przed winami pochodzącymi z zagranicy. Sommelierzy są bowiem ambasadorami wina – francuskiego, gdy jesteś za granicą i ambasadorami win międzynarodowych, gdy jesteś we Francji.

Degustacje, wydarzenia specjalne, dyskusje i spotkania ze znamymi sommelierami to tylko szereg wydarzeń zaplanowanych przez hotele Sofitel w ramach Dni Wina. Szeroka oferte prezentowaną w ramach Sofitel Wine Days przygotowały również hotele w Polsce i węgierskim Budapeszcie.

Lekcja smaku Sofitel Wrocław Old Town

Sofitel Wrocław Old Town zaprasza na Lekcję Smaku z Domem Wina. Prowadzonym przez sommeliera Woj
ciecha Giebuta warsztatom, towarzyszyć będą degustacje specjalnie wybranych trunków i wyborna kuchnia. Lekcja Smaku z Domem Wina odbędzie się 19 października o godz. 19.00.

Drugim wydarzeniem, jakie zostało zaplanowane w Sofitel Old Town Wrocław, będzie Exclusive Night z Szampanem Munn. Kolorowe światła, starannie na tę okazję wyselekcjonowana muzyka, szampańskie koktajle i możliwość wygrania weekendu w hotelu Sofitel Paris Baltimore Tour Eiffel czekać będą na gości 12 października od godz. 18.00.

Dbając o tych, którym nie uda się skorzystać z atrakcji specjalnych, przygotowano szereg animacji. Wine shop w hotelowym lounge, oferta hotelowego baru czy precyzyjnie wyselekcjonowane tapas menu restauracji Pan Tadeusz wraz z rekomendowanym wyborem win sommeliera Piotra Lipińskiego to tylko nieliczne z propozycji czekających na gości. Członkowie programu lojalnościowego LeClub  Accorhotels na najlepsze wina w ramach Sofitel Wine Days otrzymają 20% rabatu.  

Świat koktajli Sofitel Grand Sopot

Perła polskiego wybrzeża, Sofitel Grand Sopot, w ramach Dni Wina zaprosi do stworzonego i inspirowanego przez zespół Le Bar świata koktajli. W Champagne & Caviar Lounge, już 5 października, odbędzie się wieczór francuski z gotowaniem na żywo. Specjalną atrakcją, zaplanowaną przez Sofitel Grand Sopot, będzie wprowadzenie okolicznościowego menu,  które odbędzie się 19 października w Restauracji Art Deco. Dodatkowo, podczas Sofitel Wine Days, każdy z gości będzie mógł nabyć butelkę ulubionego wina z 20% bonifikatą.

Oferta specjalna Sofitel Warszawa Victoria


Sofitel Warszawa Victoria również przygotował liczne niespodzianki w ramach Dni Wina. Jedną z nich jest wykwintne, 5. daniowe menu, specjalnie skomponowane przez Szefa Kuchni Restauracji La Brasserie Moderne, Macieja Majewskiego. 25 października, na specjalne zaproszenie Sofitel Warszawa Victoria, przyleci Stephane Schaeffer, ekspert z winnicy Bouchard Aine & Fils. Kolacja z gośćmi będzie okazją do podzielenia się swoją pasją i prezentacji najlepszych win. Podkreślając wyjątkowy czas w hotelach Sofitel, warszawscy barmani przygotowali trzy autorskie koktajle na bazie wina. Dopełnieniem Sofitel Wine Days są 20% rabaty na każdą zakupioną butelkę wina i szampana.

Sofitel Grand Budapest – francuski szyk i kultura Węgier

Sofitel Grand Budapest, łącząc bogactwo kulturowe Węgier i Francji, specjalnie na Sofitel Wine Days przygotowuje własne wino – Sofitel RiesLink. Wychodząc do młodych miłośników „napoju bogów”, w ramach Wine Casino, odbędą się wieczory muzyczne z najlepszymi węgierskimi DJ’ami, podczas których nie zabraknie degustacji najlepszych win. Wzmocnieniem więzi łączącej węgierskie produkty, francuskie wina i żrównoważony rozwój jest zaproszenie partnerów biznesowych, dziennikarzy i blogerów do udziału w Truffle Hunting With Wines.

Połączeniem kultury lokalnej z francuskim szykiem i elegancją jest niedzielny brunch, którego w Sofitel Grand Budapest wino jest głównym bohaterem. Podczas niedzielnych spotkań prezentowane są słynące z najlepszych win regiony Węgier i Francji połączone z degustacja bestsellerów.

Softiel Wine Days są doskonałą okazją do poznania barwnej i bogatej w unikatowe smaki kultury francuskiej. Poprzez Dni Wina hotele Sofitel otwierają się na gości i pokazują, jak bliskie marce jest wieloletnie doświadczenie. W połączeniu z degustacją najlepszych trunków, serwowanych podczas najważniejszych dla marki wydarzeń, goście marki Sofitel otrzymują zaproszenie do fascynującej podróży zmysłów.


* * *  
O Sofitel


Sofitel – oryginalna, luksusowa marka AccorHotels – łączy kulturę lokalną z francuską art de vivre, aby kreować wspaniałe chwile i przeżycia dla podróżników z całego świata, którzy poszukują wyjątkowych doznań w eleganckim otoczeniu.

Goście zatrzymujący się w jednym ze 120 obiektów Sofitel mogą cieszyć się pięknym designem, kulturą, smakowitymi potrawami i dobrym samopoczuciem. Na całym świecie Sofitel obiecuje turystom szukającym zakwaterowania w nowoczesnym stylu niezwykłe połączenie kultury lokalnej oraz francuskiej art de vivre. Każdy obiekt jest inny i zapewnia gościom spersonalizowaną obsługę, stylowe wnętrza, a także inspirującą i kreatywną kuchnię. Hotele należące do tej marki znajdują się w dużych miastach, takich jak: Paryż, Londyn, Berlin, Nowy Jork, Rio de Janeiro, Dubaj, Bangkok, Singapur, Szanghaj, lub też są położone w malowniczych krajach jak Maroko, Egipt, Tajlandia, a nawet Polinezja Francuska.

AccorHotels to wiodąca na świecie grupa promująca podróże i wyjątkowy styl życia,to również innowator cyfrowy oferujący niezwykłe doznania w ponad 4.100 hotelach, kurortach i rezydencjach, a także w przeszło 3.000 najwspanialszych prywatnych posiadłości na całym świecie.

sofitel.com | accorhotels.com


Źródło: 38PR.pl – 05.10.2017


Komentarze:

Sun & Snow z nową nadmorską inwestycją w Jastrzębiej Górze ...więcej»

Novotel Poznań Centrum w nowej odsłonie ...więcej»

Ceny nad polskim Bałtykiem. Ile zapłacimy za wakacje? ...więcej»

Selina planuje otworzyć hotel w Warszawie. Jakich nieruchomości szuka? ...więcej»

CBRE: Polska najatrakcyjniejszym miejscem hotelowych inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej ...więcej»

Sposób na puste pokoje poza sezonem ...więcej»

Wielkie otwarcie niskich cen - nowa kampania taktyczna Focus Hotels ...więcej»

Le Regina – najdroższy hotel w Polsce ...więcej»

Poznań: Hotel Blow Up w Starym Browarze ...więcej»

Zielona Góra: Hotel Wellstreet zamknięty po zaledwie kilku tygodniach działalności od oficjalnego otwarcia ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright © 2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji