Wtorek 16 Październik 2018

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Nowy użytkownik »

Przypomnij hasło »

Strona główna » Aktualności hotelarskie z kraju » Nowoczesność z historycznym detalem – Hotel...

Aktualności hotelarskie z kraju


Nowoczesność z historycznym detalem – Hotel Mercure Kraków Stare Miasto


Dodano: 2017-11-09

Drukuj

WyślijHotel Mercure Kraków Centrum (fot. ABP Autorskie Biuro Projektowe s.c. T.Półchłopek M.Stępień)


Turyści odwiedzający Kraków mogą korzystać z najnowocześniejszego hotelu Mercure w Małopolsce. Powstały zgodnie z zasadami budownictwa ekologicznego, flagowy obiekt grupy Orbis, to jedna z największych inwestycji sieci Mercure w tym regionie.
 
Hotel zlokalizowany jest naprzeciwko Galerii Krakowskiej przy Dworcu Głównym PKP, pośród wielu innych obiektów turystycznych. Mercure Kraków Stare Miasto, jako obiekt wyższej klasy, uzupełnia ofertę znajdującego się w sąsiedztwie zespołu hoteli ekonomicznych.


 
Czterogwiazdkowy obiekt sieci Orbis zaprojektowany został przez zespół architektów: Tadeusza Półchłopka, Mirosława Stępnia, Marka Korskiego i Krzysztofa Poprocha z biura projektowego ABP. Składa się z siedmiu kondygnacji dobrze rozplanowanej przestrzeni, odpowiadającej najnowszym standardom hotelarstwa. W minimalistycznej, zaokrąglonej bryle, utrzymanej w jasnobeżowej, oszczędnej kolorystyce mieści się prawie 200 pokoi w dziewięciu wariantach, trzy pokoje dedykowane osobom o ograniczonej sprawności ruchowej, 300m2 powierzchni wielofunkcyjnej, zaplecze konferencyjne, a także restauracja i fitness room. Bezpośrednie sąsiedztwo Starego Miasta zapewnia bliskość ważnych, z punktu widzenia turystycznego, lokacji oraz pełną gamę dostępnych atrakcji.
 
Elewację hotelu stanowi podwieszany, wentylowany system StoVentec R, który tworzy łuk elewacji frontowej i wewnętrznej. Zapewnia on ciągłą wymianę powietrza, co poprawia odprowadzanie wilgoci i daje pewność długoletniej ochrony ścian oraz przyjemny klimat we wnętrzu hotelu. Zasadniczą częścią tego systemu jest płyta nośna z innowacyjnego granulatu pochodzącego z przetworzonej stłuczki szklanej. Jej właściwości – niski współczynnik rozszerzalności termicznej, niewielki ciężar, czystość ekologiczna, odporność na wilgoć oraz na działanie czynników atmosferycznych, poprawiają funkcjonalność i ogólną trwałość konstrukcji. Wykorzystana bezspoinowa elewacja umożliwiła zastosowanie wyprawy o drobnym uziarnieniu. Do zaakcentowania wybranych elementów elewacji wykorzystano płyty elewacyjne StoDeco Plan, a okiennice podkreślono przy użyciu opasek okiennych StoDeco Profil. Oba produkty z linii StoDeco wykonane są z ekologicznego, bardzo lekkiego Verofillu®, dzięki czemu estetycznie podkreślają fasadę hotelu, nie obciążając przy tym konstrukcji.
 
Bliskość krakowskiego Dworca Głównego PKP i dworca autobusowego oraz licznych przystanków komunikacji miejskiej zapewnia dużą wygodę komunikacji, ale jest też znacznym źródłem hałasu. Ulica Pawia leży w rejonie obleganym przez turystów i mieszkańców, więc charakterystyczny dla centrów wielkich miast harmider wybrzmiewa tu praktycznie przez całą dobę. Projektując krakowski Hotel Mercure, architekci zadbali o odpowiednie rozwiązania akustyczne, aby lokalizacja nie wpływała negatywnie na komfort pobytu w obiekcie - zastosowany system StoVentec R poprawia izolacyjność akustyczną budynku o ok. 10dB.

Założeniem projektu było stworzenie wielofunkcyjnego obiektu, który spełni standardy ekologicznego budownictwa oraz nowoczesnego hotelarstwa. Nie sposób jednak pominąć w realizacji akcentów historycznych, do których wykorzystania skłania lokalizacja hotelu. Bliskość Starego Miasta, niezliczona ilość zabytków, wraz z bogatą historią Krakowa sprawiły, że w hotelu zauważyć można ciekawe połączenia ozdób z różnych epok. Zestawienie modernistycznych trendów z dekoracjami i replikami obrazów sprzed ponad 400-stu lat tworzy niepowtarzalny klimat tego miejsca. Najważniejszym elementem są wiernie odtworzone Głowy Wawelskie, przedstawiające krakowskich mieszczan z czasów dynastii Jagiellonów, które oglądać można na ścianie głównej recepcji. Z kolei w lobby hotelowym gości witają portrety dwóch królowych: Barbary Radziwiłłówny i Elżbiety Habsburżanki, najsłynniejszych dam polskiego renesansu. Jednak Jagiellonów spotkać można nie tylko w przestrzeniach wspólnych – na ścianach pokojów umieszczono bowiem wielkoformatowe wydruki litografii przedstawiające królową Bonę i króla Zygmunta Starego.

Mercure Kraków Stare Miasto to pierwszy obiekt w grupie Orbis, który posiada certyfikat BREEAM. System certyfikacyjny BREEAM, opracowany przez Building Research Establishment Global, definiuje standard najlepszych praktyk w zakresie zrównoważonego projektowania, budowania i użytkowania budynków. – By móc uzyskać certyfikat, konieczne było spełnienie wymaganych standardów zarówno na etapie projektowym, jak i na etapie wykonawczym i powykonawczym – wyjaśnia arch. Mirosław Stępień z Autorskiego Biura Projektowego ABP. – Hotel Mercure w Krakowie uzyskał certyfikację na poziomie „very good”, co potwierdza wysoką efektywność energetyczną budynku, zastosowanie prawie wyłącznie ekologicznych materiałów, produkowanych w zakładach posiadających certyfikat IS0 9001:2008; wysoką jakość środowiska wewnętrznego, wysoką jakość gospodarki wodnej i zarządzanie ekologiczne odpadami oraz dostępność środków transportu miejskiego dla personelu i gości hotelowych. Poziom ten był badany na etapie projektowania, realizacji i eksploatacji hotelu – dodaje.

Patrząc na Mercure Kraków Stare Miasto, warto mieć na uwadze, że jest on efektem niezwykle świadomego projektowania. Podporządkowanie procesu jego powstawania systemowi certyfikacyjnemu zaowocowało zastosowaniem szeregu innowacyjnych rozwiązań, które wyznaczają nowe standardy ochrony zasobów naturalnych w budownictwie.


Źródło: inplusPR.pl – 07.11.2017
 


Komentarze:

Sun & Snow z nową nadmorską inwestycją w Jastrzębiej Górze ...więcej»

Novotel Poznań Centrum w nowej odsłonie ...więcej»

Ceny nad polskim Bałtykiem. Ile zapłacimy za wakacje? ...więcej»

Selina planuje otworzyć hotel w Warszawie. Jakich nieruchomości szuka? ...więcej»

CBRE: Polska najatrakcyjniejszym miejscem hotelowych inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej ...więcej»

Sposób na puste pokoje poza sezonem ...więcej»

Wielkie otwarcie niskich cen - nowa kampania taktyczna Focus Hotels ...więcej»

Le Regina – najdroższy hotel w Polsce ...więcej»

Poznań: Hotel Blow Up w Starym Browarze ...więcej»

Zielona Góra: Hotel Wellstreet zamknięty po zaledwie kilku tygodniach działalności od oficjalnego otwarcia ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright © 2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji