Środa 23 Styczeń 2019

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Aktualności hotelarskie z kraju » Małopolskie: Zbiorniki wodne inkubatorem nowych...

Aktualności hotelarskie z kraju


Małopolskie: Zbiorniki wodne inkubatorem nowych ośrodków wypoczynkowych


Dodano: 2018-01-11

Drukuj

WyślijJezioro Rożnowskie (fot. malopolska.pl)


Kraków, Wieliczka i Zakopane to niekwestionowani liderzy pod względem liczby odwiedzających. Jednak w Małopolsce jest znacznie więcej miejsc, które mogą zachwycać swoim urokiem zarówno mieszkańców, jak i turystów. Wkrótce dołączą do nich sztuczne zbiorniki wodne, w otoczeniu których powstaną kolejne atrakcje - centra rekreacji i wypoczynku, ścieżki zdrowia, rowerowe i narciarstwa biegowego oraz punkty widokowe.

Dzięki rozstrzygnięciu konkursu na zagospodarowanie otoczenia zbiorników wodnych, finansowanego z RPO WM 2014-2020, inwestycje będą prowadzone w sąsiedztwie Klimkówki, Jeziora Dobczyckiego, Świnnej Poręby, Jeziora Rożnowskiego i Czchowskiego, a także w Przylasku Rusieckim.Z każdym rokiem przybywa osób, które odwiedzają Małopolskę. Coraz więcej z nich dociera do miejsc mniej popularnych, leżących poza utartymi szlakami. Konkurs, który właśnie rozstrzygnęliśmy ma sprawić, że nasze sztuczne zbiorniki wodne staną się ciekawą propozycją, szczególnie dla osób szukających aktywnych form wypoczynku – przekonuje wicemarszałek Stanisław Sorys dodając, że na realizację 27 zwycięskich projektów Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył ponad 100 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Wśród wybranych projektów znalazła się m.in. budowa centrum rekreacji i wypoczynku nad potokiem Paleczka w Zembrzycach. Na stworzenie bazy do aktywnego wypoczynku gmina Zembrzyce otrzymała blisko 6 mln zł, za co powstaną boiska: do badmintona, piłki plażowej oraz wspólne boisko do koszykówki, tenisa i siatkówki. Będzie też bieżnia, skocznia do skoku w dal i trójskoku, a także trybuny dla publiczności. Wokół obiektu zostanie poprowadzona trasa rowerowa, z której będą mogli też korzystać rolkarze. Oprócz części sportowej powstanie też strefa rozrywki, z placem widokowym, sceną i wiatami biesiadnymi, a także tężnia solankowa. A to nie jedyny projekt, jaki zrealizuje gmina Zembrzyce. Strefy rekreacyjne powstaną też bowiem w Tarnawie Dolnej, Śleszowicach i Marcówce, na co przyznano 1,3 mln zł dofinansowania.

Za nieco ponad 2,5 roku zmieni się też sąsiedztwo Jeziora Rożnowskiego, o co zadbają gminy: Czchów, Łososina Dolna i Gródek nad Dunajcem. Tylko ta pierwsza otrzymała 6 mln zł dotacji z RPO WM 2014-2020 na to, aby w Czchowie powstało pole namiotowe i kamperowe wraz z zapleczem sanitarno-technicznym, a także strefa rekreacyjna, w której znajdzie się m.in. scena, boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, platforma wędkarsko-widokowa. Inwestycję uzupełni parking na 67 samochodów. Gmina Łososina Dolna zadba o otoczenie jeziora w Tegoborzy, gdzie powstanie m.in. aleja sportu przeznaczona do jazdy na wrotkach, rolkach, deskorolkach, do biegania i ogólnej rekreacji, a także ścianka wspinaczkowa, boisko do piłki nożnej, skatepark, tor rowerowy typu „pumptrack”, plac zabaw i wodny plac zabaw dla dzieci oraz ścieżka zdrowia z siłownią na świeżym powietrzu. Całość uzupełnią miejsca piknikowe, altany grillowe i mała architektura. Na realizację tego zadania gmina otrzymała ponad 4,7 mln zł. Natomiast 8,7 mln zł dofinansowania trafi do gminy Gródek nad Dunajcem, co pozwoli na inwestycje w w samym Gródku nad Dunajcem oraz w Bartkowej-Posadowej.

O otoczenie Jeziora Klimkówka zadbają gminy: Ropa, Sękowa oraz powiat Gorlicki. Jeszcze w 2019 roku w Ropie ma powstać tam kilkusetmetrowa ścieżka rowerowa, plaże, pływające pomosty, także do cumowania łodzi oraz wiata grillowa z zapleczem sanitarnym. Z kolei w Sękowej powstanie m.in. park rekreacji rodzinnej na Magurze Małastowskiej wraz ze ścieżką zdrowia oraz centrum narciarstwa biegowego i rekreacji rodzinnej w Krzywej wraz z liczącymi ponad 7 km ścieżkami narciarstwa biegowego.

Wyjątkowe kąpielisko powstanie też w Nowej Hucie. W Przylasku Rusieckim zostanie zrealizowana inwestycja, która przyciągnie nie tylko mieszkańców, ale i licznych przyjezdnych. Tylko z RPO WM 2014-2020 przeznaczono 6 mln zł na rozbudowę ścieżek pieszo-rowerowych i tras turystycznych, a kolejne 5,3 mln zl na stworzenie infrastruktury rekreacyjnej.


Źródło: Malopolska.pl – 05.01.2018


Komentarze:

Sun & Snow z nową nadmorską inwestycją w Jastrzębiej Górze ...więcej»

Novotel Poznań Centrum w nowej odsłonie ...więcej»

Ceny nad polskim Bałtykiem. Ile zapłacimy za wakacje? ...więcej»

Selina planuje otworzyć hotel w Warszawie. Jakich nieruchomości szuka? ...więcej»

CBRE: Polska najatrakcyjniejszym miejscem hotelowych inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej ...więcej»

Sposób na puste pokoje poza sezonem ...więcej»

Wielkie otwarcie niskich cen - nowa kampania taktyczna Focus Hotels ...więcej»

Le Regina – najdroższy hotel w Polsce ...więcej»

Poznań: Hotel Blow Up w Starym Browarze ...więcej»

Zielona Góra: Hotel Wellstreet zamknięty po zaledwie kilku tygodniach działalności od oficjalnego otwarcia ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji