Piątek 17 Lipiec 2026

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Aktualnosci hotelarskie ze swiata » Innovation Imperative i WSP prezentują nową...

Aktualności hotelarskie ze świata


Innovation Imperative i WSP prezentują nową hotelową koncepcję – Tetra Hotel


Dodano: 2018-06-14

Drukuj

Wyślij



Tetra-Hotel


Innovation Imperative, nowo powstałe studio designerskie firmy inżynieryjnej WSP, zaprojektowało futurystyczny, modułowy i zrównoważony projekt – Tetra Hotel.



Wśród potencjalnych lokalizacji znalazły się między innymi: Republika Zielonego Przylądka, Norwegia, Kanada, Nowa Zelandia, Hiszpania, Portugalia, Andora, Węgry i Wielka Brytania. Hotel Tetra przybierze postać szeregu autonomicznych kapsuł, neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla, o wysokości 5,8 metra. Każda kapsuła podzielona zostanie na kilka poziomów: górny poziom wyposażony będzie w łóżko ustawione pod oknem dachowym, na drugim zainstalowane będą prysznice, a trzeci przeznaczony będzie na rozrywkę. Dolny poziom stanowił będzie wydzielone miejsce do pracy z w pełni wyposażonym biurkiem, podczas gdy szersze obiekty znajdą również miejsca dla barów, restauracji, ryneczków, wystaw i targów.

Ross Harvey, dyrektor projektu, wyjaśnia: „Tetra Hotel i WSP łączą swoje kreatywne moce przy realizacji tego ekscytującego projektu, którego celem jest stworzenie spektakularnej architektury w oszałamiających lokalizacjach na całym świecie. Inicjatywa WSP w postaci interdyscyplinarnego Design Studio poddawana jest badaniom potwierdzającym słuszność koncepcji, co umożliwi przeprowadzanie wstępnych rozmów z klientami. Badane rozwiązania opierają się na zrównoważonym rozwoju, odnawialnej energii i minimalnym wpływie inwestycji na środowisko naturalne."

Oprócz stylowej, designerskiej formy zewnętrznej, głównym tematem projektu jest jego zrównoważony charakter. Tetra Hotel został zaprojektowany tak, aby zużywać jak najmniej energii i całkowicie uniezależnić budynki od sieci zewnętrznych. W projekcie, do chłodzenia wykorzystana zostanie lokalna woda morska, a do ogrzewania panele słoneczne. Podczas budowy, kapsuły będą instalowane z prefabrykowanych elementów i montowane na miejscu, wykorzystując pod fundamenty lokalny materiał skalny, co zagwarantuje minimalny wpływ inwestycji na charakter środowiska naturalnego. Lokalizacja pierwszego obiektu zostanie ujawniona latem bieżącego roku.

Dzięki zespołowi utalentowanych i innowacyjnych profesjonalistów nasza współpraca okazała się owocna i ekscytująca. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na nawiązanie stałej współpracy z WSP" - dodaje David Ajasa-Adekunle, założyciel Innovation Imperative.


Źródło: Tetra Hotel


Komentarze:

Sieć delikatesów Fauchon otworzy swój pierwszy hotel w Paryżu ...więcej»

Rotana podpisuje umowy na zarządzanie hotelami w Dubaju i Sarajewie ...więcej»

Radisson Blu melduje się w belgijskiej Brugii – Wenecji Północy ...więcej»

Bless Collection Hotels - nowa marka hiszpańskiej Palladium Hotel Group ...więcej»

Radisson Collection wita w swoim portfelu historyczny gruziński obiekt w Tsinandali ...więcej»

Sieć delikatesów Fauchon otworzy swój pierwszy hotel w Paryżu ...więcej»

Radisson Blu melduje się w belgijskiej Brugii – Wenecji Północy ...więcej»

Rotana podpisuje umowy na zarządzanie hotelami w Dubaju i Sarajewie ...więcej»

Bless Collection Hotels - nowa marka hiszpańskiej Palladium Hotel Group ...więcej»

Radisson Collection wita w swoim portfelu historyczny gruziński obiekt w Tsinandali ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji