Piątek 29 Marzec 2024

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Obsługa gościa » Istota przybycia gości

Artykuły serwisu


Istota przybycia gości


Dodano: 2014-02-25

Drukuj


Kiedy nadejdzie pora odnowienia twojego hotelu, będziesz prawdopodobnie chciał zatrudnić profesjonalnego projektanta. W przeciwnym razie twój odnowiony hotel będzie wyglądał tak niegustownie, jak twoja własna sypialnia i nie będzie nikogo, na kogo będzie można zrzucić winę za przekroczenie kosztów. Jeżeli porozmawiasz z profesjonalnym projektantem hotelowym dłużej niż 10 minut (nie polecam, no chyba, że lubisz wysłuchiwać magicznego słowo „karmazyn”), usłyszysz w końcu frazę „istota przybycia”. Idea jest taka, że przybywający gość, wkraczający do twojego obiektu powinien doznać przyjemnego, powitalnego doświadczenia, jak gdyby przybywał na ceremonię wręczania Oskarów, wśród błysku fleszów paparazzi lub odbywał triumfalny wjazd do Rzymu po pokonaniu Galów.

Istota zjawiska przybycia rozpoczyna się w momencie, kiedy twój gość podjeżdża swoim Buickiem na miejsce parkingowe. Jeżeli wpada w dziurę i urywa rurę wydechową, nie będzie w dobrym nastroju, kiedy zjawi się w recepcji.. Obszar wejściowego portyku powinien mieć prawdopodobnie jedną lub dwie wazy roślinne i powinien być od czasu do czasu, sprzątany – szczególnie wewnętrzna część daszku portyku, którą upodobały sobie pająki, zostawiając w tych miejscach najbardziej kunsztowne pajęczyny, a te z kolei stanowią doskonałe narzędzie do gromadzenia brudu i mazi, formujące i wyglądające pewnie tak, jak toksyczne gzymsy lub jeszcze gorzej. Myślę, że wielu właścicieli hoteli zakłada po prostu, że goście nigdy nie spoglądają w górę, ale jeżeli nie jesteś w stanie zapewnić czyszczenia tego obszaru, to chociaż spraw, aby twoi pracownicy zajmowali czymś gościa już przy wejściu, odwracając jego uwagę od niebacznego spoglądania w niepożądanym kierunku. Chyba że, wszystkie zaparkowane samochody wyglądają jak gdyby były dopiero co wypucowane i nabłyszczone, to wtedy powinieneś powitać gościa osobiście i zaoferować bezpłatną parę butów do gry w golfa.



Obszar przyjęć gości powinien być dobrze oświetlony, ale nie przesadzaj z tym. Silne łukowe lampy sodowe mogą być dobre ze względów bezpieczeństwa, ale jeżeli goście wysiadając z samochodów są momentalnie oślepiani, a parkingowi cierpią na złośliwego czerniaka z powodu tych promieni, to prawdopodobnie oznacza to, że posunąłeś się za daleko. Z drugiej jednak strony, jeżeli goście, w sposób niezamierzony, wpadają na siebie, potrzebne jest silniejsze oświetlenie.

Jeżeli masz zainstalowane w drzwiach czujniki samoczynnie je otwierające, dostrój odpowiednio ich wrażliwość. Drzwi nie powinny się otwierać, jeżeli gość jest w odległości dwóch mili od nich, ponieważ ucierpią na tym twoje rachunki. Jednakże gość nie powinien również dosłownie wtykać swojego nosa w szklane drzwi, podskakiwać i machać rękami, aby spowodować reakcję czujnika. Goście nie lubią wyglądać lub działać głupio, zanim jeszcze będą mieli okazję odwiedzenia twojego baru.

Idealnie byłoby, aby recepcja była widzialna od drzwi wejściowych, ponieważ gość najprawdopodobniej dźwiga dwie walizki, przeładowaną teczkę, do połowy opróżnioną Light Coke i płaczącego niemowlaka. Recepcja powinna wyglądać jak recepcja, z podłużnym blatem, wesołym i pogodnym personelem, z półeczką folderów zapraszających gościa do odwiedzenia Największej na Świecie Atrakcji. W hotelach boutique występuje obecnie denerwujący trend do czynienia z „recepcji” małego stoliczka Królowej Anny, przy którym siedzi „przyjmujący concierge”, uśmiechający się do cienkiego oświetlonego diodami ekranu, spoglądający na cały świat, jak gdyby był pracownikiem biblioteki. Nie znoszę przeszkadzać komuś siedzącemu spokojnie przy małym stoliczku Królowej Anny i będę chodził po lobby z moimi bagażami, szukając prawdziwej recepcji. Jeżeli jesteś właścicielem jednego z takich hoteli, gdzie prawdziwa recepcja znajduje się na drugim piętrze, za windami skręć w lewo, przy pseudo Starbucku, to umieść przynajmniej znaki informacyjne przy każdych drzwiach wejściowych, które strzałkami wskazują drogę, lub strzałeczki na posadzce noszące ten legendarny napis „tędy proszę”.

Personel zatrudniony w recepcji nie powinien nosić T-shirtów z niecenzuralnymi napisami. Pracownicy powinni utrzymywać kontakt wzrokowy z każdym gościem, niezależnie od ich atrakcyjności seksualnej i zawsze, ale to zawsze powinni się odezwać jako pierwsi. Mogą powiedzieć nawet „Jestem nową królową Norwegii” lub „Proszę uważać na spadające skały”, to naprawdę nie ma znaczenia, bo gość powinien odczuć to, że jego obecność została zauważona przez inną żywą istotę i nie musi się uciekać do jakichś strategii przyciągających uwagę innych osób, jak np. chrząkania lub dokonania aktu samo-spalenia.

Pod żadnym pozorem, pracownik recepcji nie powinien być zaszokowany lub zaskoczony zjawieniem się gościa. Po negocjacjach dotyczących bezpieczeństwa na liniach lotniczych, samolotowych siedzeń, szerokości 12 cali, lotniczych transporterów dla bydła, wynajmowania samochodów i korków komunikacyjnych, przeciętny gość zjawia się wyglądając jak zmielony pokarm dla domowych zwierzątek. Dobrze widziane jest dogadzanie gościowi tak, jak w propozycji „Czy możemy zaoferować Pani/Panu opaskę hemostatyczną?” lub „Czy chciałby Pan/Pani, aby nasza obsługa dostarczyła bagaże do pokoju na piętrze?”. Nigdy jednak nie pozwalaj sobie na stwierdzenia „O Boże, co się stało z Pani/Pana włosami” lub „Proszę sobie przykleić ten pryszczyk gdzie indziej.”

W momencie gdy zaopiekujesz się już kartą kredytową gościa, to już go masz. Dopiero wtedy, możesz mu powiedzieć, że winda nie działa, a jego pokój ma numer 702 i że bezpłatna maseczka, może mu pomóc uniknąć narażenia się na złośliwą zaraźliwą chorobę układu oddechowego, panującą w pobliżu. Pierwsze wrażenia trwają długo, a kształtuje je wycieczka, od wynajęcia samochodu do kontaktu z recepcją. Pozwól gościowi na odczucie, że właśnie do nas przybył.

Larry Mundy 



Komentarze:

Jak przygotować się na wakacje w hotelu? ...więcej»

Etapy pobytu gościa hotelowego ...więcej»

Choroba w hotelu ...więcej»

Czy internetowe strony z opiniami klientów przyczyniają się do nawrotu doskonałej obsługi hotelowych gości? ...więcej»

Znaczenie edukacji przyszłych hotelarskich profesjonalistów w zakresie obsługi gości ...więcej»

Standardowe procedury check in i check out w hotelu ...więcej»

Pokój hotelowy - definicja, rodzaje, wyposażenie ...więcej»

Czym jest usługa hotelarska? ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji