Strona główna » Pion hotelowy » Hotele życzą gościom pobytu z przyjemnym zapachem

Artykuły serwisu


Hotele życzą gościom pobytu z przyjemnym zapachem


Dodano: 2013-12-02

Drukuj


Łańcuchy hotelowe nie do końca zadowolone z jedynie uśmiechu recepcjonisty i wygodnego łóżku, liczą obecnie na zapachy mające skusić gości do ponownego pobytu w hotelu.

Sieć Omni Hotels rozprzestrzenia w swoich hotelowych lobby w czterdziestu obiektach w Ameryce Północnej,  zapach trawy cytrynowej i zielonej herbaty. Omni używa aromatu kawy czekoladowej w niektórych kawiarniach, jako metody tworzenia „zmysłu miejsca”, mówi rzecznik prasowy Omni, Christine Connelly.

Starwood Hotels pracowały intensywnie przez około siedem miesięcy, aby roztoczyć swoje zapachy w blisko 600 swoich hoteli, starając się w ten sposób rozbudować rozpoznawalność marki i mając nadzieję, że działania te skutecznie zwiększą lojalność gości. Zapachem firmowym Westina, jednej z marek Starwooda, jest aromat białej herbaty połączony z zapachem pelargonii i frezji, co w zamyśle ma tworzyć uspokajający, relaksujący i wyrafinowany nastrój. W Sheratonie jest to mieszanka figi, bergamoty, jaśminu i frezji, aby wywołać poczucie przynależności. W Four Points jabłko cynamonowe ma wywoływać wspomnienie zapachu ciast z jabłkami i przyziemną, praktyczną politykę świadczonych przez hotel usług. Marka W, w łańcuchu Starwood, zmienia swoje aromaty w zależności od pory roku.Zapachy są rozpylane przez nie rzucające się w oczy, małe nawanniacze. „Kiedy je wąchasz, odczuwasz delikatny, subtelny aromat” o zapachach w hotelach Starwood mówi Javier Benito, przedstawiciel firmy. „To nie jest coś, co cię oszałamia.”

Starwood współpracował z projektantem zapachów perfumeryjnych, aby upewnić się, że będą one hipoalergiczne i nie będą narażać na alergie osób na nie wrażliwych, powiedział Benito.

„Koncepcja zapachu jako czynnika wpływającego na lojalność wobec marki, ma swoje korzenie w wiedzy naukowej. Wrażenia zapachowe są przetwarzane przez tą samą część mózgu, co pamięć i emocje” mówi Theresa Molnar, dyrektor wykonawczy Fragrance Foundation z Nowego Jorku. Zapach może również kreować nastroje i tworzyć mentalne związki.

„Zapachy firmowe są częścią praktyki nazywanej „zmysłowością marki”, stosowanej przez niektóre korporacje” mówi Molnar. Samsung, na przykład, ma swój zapach firmowy, który jest rozpylany w jego biurach korporacyjnych w Nowym Jorku, a ekskluzywne sklepy, jak Coach i De Beers Diamonds posiadają również swoje unikalne aromaty firmowe, powiedziała Molnar.

Podczas gdy wielkie sieci hotelowe są w tej dziedzinie nowicjuszami, to hotele w Las Vegas stosują tę praktykę już od jakiegoś czasu. Mark Peltier mówi, że jego firma AromaSys zapoczątkowała swoją działalność projektując specjalne aromaty dla Steve Wynn`s Mirage około 15 lat temu. Od tego czasu firma zaprojektowała zapachy firmowe dla większości luksusowych kurortów w Las Vegas, włącznie z Wynn`s Bellagio.

W Cirque du Soleil, teatrze w Bellagio, na przykład, jak mówi Mark Peltier, firma AromaSys zaprojektowała „zmysłowy, egzotyczny, jedwabisty, euroazjatycki” zapach, który uwalnia się w teatrze, w czasie egzotycznego przedstawienia „O”.

„Zamiast projektowania zunifikowanych zapachów przeznaczonych dla całego łańcucha hoteli, takich jak Westin czy Sheraton, firma AromaSys projektuje indywidualne zapachy, dostosowane do architektury i wnętrz poszczególnych hoteli” - mówi Peltier. Spodziewa się, że coraz więcej firm hotelarskich zdecyduje się na stosowanie firmowych zapachów, ale wątpi czy będą stosowane również w hotelowych pokojach, głównie z powodu wysokich kosztów.


Źródło: USA Today


Komentarze:

Jak znależć dodatkową pracę w branży HoReCa? ...więcej»

Szafa ubraniowa najlepsza do szatni dla pracowników ...więcej»

Jak przeprowadzić skuteczną rekrutację pracownika na recepcje? ...więcej»

Śmierć gościa hotelowego ...więcej»

Jak ułatwić obsługę rezerwacji w Twoim hotelu/pensjonacie? ...więcej»

Standardowe procedury check in i check out w hotelu ...więcej»

Pokój hotelowy - definicja, rodzaje, wyposażenie ...więcej»

Czym jest usługa hotelarska? ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji