Piątek 31 Marzec 2023

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Zarządzanie » Ważne osoby w życiu dyrektora hotelu

Artykuły serwisu


Ważne osoby w życiu dyrektora hotelu


Dodano: 2015-02-23

Drukuj


Rozpoczęłam swoją karierę zawodową w hotelach od stanowiska recepcjonistki. Następnie kolejno pracowałam na stanowiskach kierownika rezerwacji, dyrektora ds. sprzedaży, aż w końcu zostałam dyrektorem sprzedaży w firmie hotelarskiej obejmującej wiele obiektów. W trakcie wspinania się po drabince zawodowych awansów obserwowałam zamknięte drzwi i strzegące ich sekretarki, w gabinetach wielu dyrektorów naczelnych. Dyrektorzy ci rzadko dokonywali osobistych odwiedzin w podległych im hotelach, nigdy nie witali się z gośćmi, a ich sekretarki monitorowały wszystkie rozmowy telefoniczne. Przysięgłam sobie, że pewnego dnia będę całkowicie odmiennym typem dyrektora – takim, z którym niestety nie miałam szczęścia współpracować.

Przypomniałam sobie o swojej determinacji w tej sprawie w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko dyrektora naczelnego w firmie Hamister Hospitality. Poproszona o wyjaśnienie tego wątku, odpowiedziałam, „Chciałabym być takim dyrektorem generalnym, który stawia wszystkich klientów, współpracowników, klientów biznesowych, członków społeczności – na pierwszym miejscu.” Dostałam tę pracę. A oto jak przekształcałam swoje ideały w działalność firmy:Poczucie przynależności do zespołu zaczyna się od dyrektora naczelnego

Sądzę, że zademonstrowanie poczucia przynależności do zespołu i ochoty do osobistego zaangażowania się, muszą być najwyższymi priorytetami. Nie ma bardziej istotnego sposobu udowodnienia, że ty i twój personel, należycie do tego samego zespołu. Jeżeli ma znaczne braki w obsadzie personelu, sprzątam pokoje wspólnie z pracownikami działu housekeepingu. Pewnego razu, pracowałam tak do godziny 7 po południu, a moje dziecko bawiło się zabawkami w pokojach, które sprzątałam. Fakt ten zaskarbił dla mnie poczucie szacunku u mojego personelu i pokazał, że nie stawiam swojej osoby i wykonywanej przez siebie pracy ponad ich osobiście i ich służbowe obowiązki.

Moi współpracownicy wiedzą, że kiedy zdarza się jakaś trudna sprawa lub pojawia się problem z klientem, mogą do mnie zdzwonić o dowolnym czasie, w dzień lub w nocy. Nigdy nie okazuję zirytowania, kiedy zdarzają się takie telefony: jeżeli nie będę zachowywała pomocnej postawy, mój personel nie będzie czuł, że może na mnie polegać, następnym razem kiedy znajdzie się w skomplikowanej sytuacji.


Przyjmuj osoby przychodzące do twojego biura i pojawiające się w twoim życiu

Polityka otwartych drzwi nie powinna być jeszcze jednym modnym, korporacyjnym określeniem: musi być wszechobecną i stałą praktyką. Pozytywna energia otwartych drzwi powinna przyciągać ludzi do naszych biur. Współpracownicy, goście i klienci biznesowi nie powinni obawiać się spotkania bez jego wcześniejszego umówienia.

Pokazywanie, że cenimy inne osoby poprzez osobistą i bezpośrednią komunikację

Jestem przekonana do konieczności odbierania każdego telefonu i odpowiadania na każdą wiadomość. Korzystam z poczty elektronicznej, jeżeli wyczuwam, że mój korespondent woli tę metodę komunikacji, ale podnoszę słuchawkę telefonu, kiedy czuję, że więcej osobistego akcentu będzie bardziej skuteczne.

Byłam taka szczęśliwa pewnego dnia po udzieleniu odpowiedzi na email od gościa. Po tym jak wysłałam mu swój mail z odpowiedzią na jego pytanie, on napisał do mnie: „Tak bardzo Pani dziękuję za osobistą odpowiedź. Jestem pod wrażeniem, że pani jako Dyrektor Naczelny, odpowiada osobiście na takie pytania, jak to moje, co również oznacza, że odbiera Pani osobiście zapytania kierowane poprzez stronę internetową. Większość dyrektorów deleguje te czynności na inne osoby i przez to staje się taka 'odległa'. A pani prawdopodobnie dostała Platynową Nagrodę za sposób, w jaki postępuje Pani z klientami. Moje gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.”

Czas jest dla każdej osoby bardzo cenny. Stawiam sobie za cel wygospodarowywanie od dwóch do czterech godzin na udzielanie odpowiedzi. To naprawdę pokazuje ludziom, że stanowią dla mnie faktyczny priorytet.

Wysłuchiwanie jest tak diametralnie różne od słuchania. Przypominam sobie, abym przestała pisać na klawiaturze lub czytać, kiedy ktoś stara się ze mną porozmawiać. Skupiam na nim swój wzrok, odstawiam wszystko na bok i na tą chwilę sprawiam wrażenie, że osoba z którą rozmawiam jest dla mnie najważniejszą osobą na całym świecie.


Waga wdzięczności i celebracji

Mówienie „dziękuję” jest jednym z najlepszych sposobów okazania ludziom, że są dla nas naprawdę ważni. Nie słyszymy i nie mówimy tego słowa tak często, jak powinniśmy. Mój dyrektor sprzedaży i ja, wysyłamy odręcznie pisane listy do naszych gości i klientów biznesowych. W jednym przypadku wysłałam list do właściciela firmy zajmującej się handlem artykułami spożywczymi. Jeden z jego przedstawicieli znacznie wyróżniał się w sposobie wykonywania swoich obowiązków i pomyślałam, że właściciel firmy powinien się o tym dowiedzieć. Przedstawiciel ten został uhonorowany nagrodą przez swojego szefa, a nasze stosunki w wyniku tego znacznie się zacieśniły.

Werbalne podziękowania składane swoim współpracownikom są równie ważne. Dosłownie, klepię swoich pracowników po plecach i mówię im, że wykonują dobrą robotę tak często, jak to jest możliwe. Kiedy współpracownicy są chwaleni przez naszych klientów, wyróżniam ich specjalnym certyfikatem. Organizujemy corocznie przyjęcie z okazji Dnia Dziękczynienia, na którym dzielimy się naszymi wyrobami kulinarnymi, rozdajemy drobne upominki z okazji świąt i obchodzimy urodziny. Regularnie piekę ciasto dla swojego personelu i przynoszę dla nich poczęstunek. Takie gesty stale im przypominają, że naprawdę staram się o nich zadbać w każdej sytuacji.


Ludzie są naszym celem

W trakcie swojej dotychczasowej pracy w przemyśle usługowym doskonale zdawałam sobie sprawę z tego, jak decydujące znaczenie mają dla mnie ludzie, zarówno w kategoriach osobistych, jak i zawodowych. Dyrektorzy naczelni muszą wypośrodkowywać wiele priorytetów: napędzanie przychodów, kontrola wydatków, praca, należności i zobowiązania oraz wyposażenie obiektów, zapewnienie zyskowności i zwrot kapitału dla inwestorów, i tak dalej. Nie powinniśmy jednak nigdy zapominać, że najważniejsi są ludzie. My od nich po prostu zależymy. Oni nie są przeszkodą w naszej pracy; są jej celem. Bez współpracowników, gości i partnerów biznesowych, nie mielibyśmy biznesu do prowadzenia.

Gina Abernathy


Komentarze:

prawda, sam próbuje być takim samym kierownikiem, i muszę powiedzieć szczerze, że dzięki temu praca staje się lepsza i łatwiejsza, a ile można dowiedzieć się od pracowników.... pozdrawiam


asano (dodano 2009-04-11, 14:13:15)

Gratuluję i całkowicie zgadzam się we wszystkich zagadnieniach przez Panią przytoczonych. Pracownicy hotelu przyczynią się do sukcesu obiektu, nie tylko gość hotelu jest wyjątkowy!!!!! Wyjątkowy musi być personel, aby gość takiego uczucia doznał.


Agnieszka Chabierska (dodano 2008-06-29, 12:58:20)

Podstawowe niezbędne narzędzia pracy współczesnego hotelarza ...więcej»

Bezpieczeństwo w małych obiektach hotelowych ...więcej»

Pomaganie integruje ...więcej»

Kradzież w hotelu? Nie daj sobie ukraść własnych praw! ...więcej»

Jak zostać idealnym managerem hotelu? ...więcej»

Standardowe procedury check in i check out w hotelu ...więcej»

Pokój hotelowy - definicja, rodzaje, wyposażenie ...więcej»

Czym jest usługa hotelarska? ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji