Poniedziałek 15 Lipiec 2019

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Aktualności gastronomiczne » E-commerce - narzędzie szefa kuchni

Aktualności gastronomiczne


E-commerce - narzędzie szefa kuchni


Dodano: 2017-11-16

Drukuj

Wyślij


Rynek e-commerce zmienia sposób działania wielu biznesów, w tym również restauracji. Jest to ważny element, który wpływa na sposoby zaopatrzenia kuchni w produkty niezbędne do gotowania, jednocześnie pomagając zaoszczędzić czas poprzez wykorzystanie platformy online.

FMCG to branża, która nie tylko mocno się rozwija. Według przewidywań, większa część jej obrotu przeniesie się do strefy online. Z wyników raportu firmy Kantar „Winning Omnichannel” możemy wyczytać, że hiper i supermarkety w roku 2016 miały 52% udział w rynku, co daje o 1,2 punktów procentowych mniej w porównaniu do wcześniejszego roku. Jednocześnie zauważono, że wraz ze spadkiem udziałów sklepów stacjonarnych w rynku FMCG, wzrosła sprzedaż poprzez platformy e-commerce. Przewiduje się, że w 2021 roku jedynie 48% rynku będą tworzyły sklepy wielkopowierzchniowe.Dotyczy to nie tylko segmentu detalicznego, ale i hurtowego. W odpowiedzi na tak zmieniający się rynek powstały platformy internetowe, takie jak Hurtum.pl, gdzie można zaopatrzyć się we wszystkie produkty kulinarne dla biznesu.  Dzięki takim rozwiązaniom, mamy stały dostęp do naszych zamówień, możemy tworzyć cykliczne zakupy towarów i przeglądać szeroką ofertę producentów. Na platformach e-commerce skierowanych do restauracji znajdują się nie tylko produkty z dłuższym terminem ważności, ale i świeże warzywa, owoce, mięso i pieczywo.

Szczególnie w zbliżającym się okresie Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra, gdy wzrasta liczba organizowanych imprez, narzędzie to staje się częściej wykorzystywane przez szefów kuchni, dla których przede wszystkim liczy się czas. Przy tak wielu wydarzeniach należy skupić się głównie na dostarczaniu jak najlepszej obsługi gościom lokalu, a nie na szukaniu składników w różnych sklepach, dlatego wybór zakupów online jest sposobem na sprawne nabycie wszystkich produktów w jednym miejscu.

Jest to wygodne rozwiązanie dla restauracji, w których zawsze muszą być produkty dobrej jakości, nad czym pieczę ma szef kuchni. Gotowanie na najlepszych produktach to klucz do smacznych dań. Przekonanie o słuszności wyboru polskich produktów rośnie, ponieważ są to produkty o niższej cenie zw względu na brak konieczności ich sprowadzania z zagranicy, a ich skład jest często naturalny, bez wspomagaczy dodawanych podczas etapu uprawy, hodowli czy produkcji.

Dla przykładu, marka Folwark od 26 lat dostarcza własnej produkcji majonez na polskie stoły. Obecnie mamy w swojej ofercie także sosy, które uzupełniają smaki dań i są chętnie wykorzystywane w kuchni. Dzięki dostępności tych produktów na platformie Hurtum.pl, ich zakup nie musi być indywidualnym zamówieniem, a elementem całej listy towarów – mówi Łukasz Kotaniec – Członek Zarządu firmy Kotaniec, producenta sosów Folwark
 
Wszystko zależy od dostępności polskich produktów. Jeżeli możemy je łatwo nabyć to chętnie będziemy po nie sięgali, ponieważ to one kreują smak rodzimych potraw.

Jako szef kuchni muszę dbać o jakość produktów, z których przyrządzamy serwowane dania. Każdy składnik ma znaczenie, ponieważ podkreśla smak tradycyjnych polskich potraw. Wielu osobom może się wydawać, że polska kuchnia nie jest ciekawa i częściej wybierają tę zagraniczną. Aby to zmienić, chcemy im pokazać nową odsłonę tego, co znają już od lat Piotr Domański Szef Kuchni w restauracji Grass, tegoroczny zwycięzca w plebiscycie Kucharz Roku 2017 w Gdańsku.

Polska kuchnia przywodzi na myśl potrawy takie jak bigos, pierogi oraz mięsa przygotowywane na różne sposoby. Są to również dania, które trafiają na świąteczny stół. Kierując się tradycją, w Wigilię stawiamy na potrawy bezmięsne, wśród których króluje ryba przyrządzana na wiele sposobów, np. w galarecie, smażona lub duszona. Tradycyjna w polskiej kuchni świątecznej ryba po grecku, oprócz warzyw, musi być podawana z dodatkiem sosu pomidorowego, który podkreśla jej warzywny smak. Oprócz tego, na stołach podczas Świąt mamy okazję skosztować sałatek, których smak dopełnia majonez oraz niekiedy musztarda dla zaostrzenia kulinarnych doznań.

Rozwiązania e-commerce sprawdzają się w wielu branżach, co szczególnie widzimy od wielu lat na rynku FMCG, gdzie sprzedaż online jest wyjątkowo zauważalna. Wybieranie takiego sposobu na zakupy jest wynikiem wygody i oszczędności czasu, o czym doskonale wiedzą szefowie kuchni. W jednym miejscu mogą znaleźć wszystkie produkty, które posłużą do przygotowania dań w każdej restauracji.


***
Firma Folwark
powstała w 1991 r. Od 1.01.2015 r., kontynuuje działalność pod nazwą Kotaniec spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa. Produkuje nie tylko tradycyjne, ale również unikalne sosy kuchni śródziemnomorskiej czy orientalnej pod marką Folwark. Od początku istnienia misją firmy było dostarczanie klientom najwyższej jakości produktów o wyjątkowym smaku.


Źródło: CorePR.pl – 15.11.2017
 


Komentarze:

Dziękujemy firmie Kotaniec za owocną współpracę:) Zapraszamy firmy do zamówień w wygodny, szybki sposób, który pozwala zaoszczędzić czas, zapoznać się z nowościami i kupować towar potrzebny do firmy na nowoczesnej plaformie on-line dla biznesu:)


Hurtum.pl (dodano 2017-11-17, 13:13:59)

Dwa i więcej w jednym, czyli najciekawsze koncepty gastronomiczne ...więcej»

Ostatni Mikser Kulinarny w drugiej edycji programu Szef dla Młodych Talentów ...więcej»

Nowa restauracja Sphinx w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu ...więcej»

Krajowy finał World Class 2018 rozstrzygnięty! ...więcej»

Pierwsze akredytowane laboratorium, które bada wina ...więcej»

Costa Coffee wyłoniła najlepszego baristę w Polsce! ...więcej»

Makro partnerem festiwalu „Slow Fest Sopot” ...więcej»

Zapraszamy na „Nowości ze smakiem kurek i koperku”! ...więcej»

Święto Śledzia Bałtyckiego po raz piętnasty ...więcej»

Tomasz Purol szef kuchni restauracji w Blow Up Hall 5050 zaprasza na jesienne menu ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji