Strona główna » Zarządzanie

Zarządzanie


Podstawowe niezbędne narzędzia pracy współczesnego hotelarza

Każdy hotelarz, na każdym szczeblu, powinien korzystać aktywnie z nowych technologii. Postępu technologicznego nie zatrzymamy i konieczna staje się znajomość kilka podstawowych nowoczesnych... więcej»

Bezpieczeństwo w małych obiektach hotelowych

W każdym hotelu oraz mniejszym obiekcie hotelowym, niezwykle istotne jest bezpieczeństwo gości. Nie można dopuszczać do sytuacji, kiedy bezpieczeństwo ludzi oraz ich mienia jest zagrożone. Naturalne są... więcej»

Dotacje dla branży hotelarskiej 2024 - wszystko, co musisz wiedzieć

Jakie dofinansowanie hoteli można uzyskać w ramach KPO i na co możesz przeznaczyć dotacje hotelowe z tego programu? Jak złożyć wniosek i co warto zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na pozyskanie dotacji i maksymalną... więcej»

Pomaganie integruje

Istnieje wiele form integracji i motywowania pracowników oraz budowania przynależności do firmy. Wraz ze wzrostem społecznego zaangażowania przedsiębiorstw i świadomości ekologicznej coraz popularniejszy staje się... więcej»

Kradzież w hotelu? Nie daj sobie ukraść własnych praw!

Jak wskazują eksperci D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A., spędzając wakacje w hotelu czy pensjonacie, oprócz komfortu i udogodnień, powinniśmy wymagać bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa naszych... więcej»

Jak zostać idealnym managerem hotelu?

Praca managera należy do najpopularniejszych i najbardziej rozchwytywanych zawodów. To jednak nie tylko pieniądze, prestiż i władza, ale szereg obowiązków, których dobre wypełnianie wymaga szeregu umiejętności. Praca... więcej»

Zawód: hotelarz

Branża hotelarska od lat jest jedną z najszybciej rozwijających się. Prognozuje się, że zatrudnienie w tym sektorze będzie systematycznie wzrastać – potrzebni będą pracownicy wykwalifikowani, doświadczeni na... więcej»

Zasada 3P w efektywnym zarządzaniu hotelem

W wyniku obserwacji funkcjonowania wielu hoteli, zarówno jako Dyrektor Naczelny w okresie 12 lat, jak i na stanowisku Regionalnego Dyrektora ds. Obsługi w Best Western (gdzie współpracuję z około 50 hotelami),... więcej»

Pozapłacowe czynniki motywujące w hotelarstwie

Motywacja to jeden z kluczowy czynników determinujących realizację zadań przez pracownika. Jej brak powoduje nie tylko obniżenie efektywności pracy, ale również ma wpływ na pozostałych członków zespołu. Najczęściej... więcej»

Zatrudnianie i szkolenie talentów sprzedażowych

W jaki sposób zatrudnianie menedżerów przystosowuje procedury rekrutacyjne w nich stosowane do cech charakterystycznych definiujących Pokolenie Milenijne? I odwrotnie, w jaki sposób to pokolenie dostosowuje się do... więcej»

Jak zarządzać pracą personelu w dziale housekeepingu?

Departament housekeepingu często jest najmniej docenianym działem funkcjonowania hotelu, prawdopodobnie ze względu na swoją pozorną transparentność. Pozorną, ponieważ to jego cicha praca powoduje uśmiech na twarzy... więcej»

Konferencja uszyta na miarę

Jak profesjonalnie zorganizować konferencję, kongres, szkolenie, sympozjum czy event biznesowy? Jedno jest pewne - na każdego, kto chce zaplanować wydarzenie na większą liczbę osób, czeka wiele pracy. Aby dokonać... więcej»

Szczyt sezonu konferencyjnego. Do wydania już tej jesieni nawet kilkadziesiąt milionów PLN

Jesienne spotkania firmowe w Polsce – to budżety szacowane nawet na kilkadziesiąt milionów złotych. Podczas 3-dniowej konferencji wydawanych jest średnio ponad 700 PLN na uczestnika. Liczba spotkań... więcej»

Hotele też mogą być odpowiedzialne społecznie

„Najważniejszą sprawą jest sprzedaż.” „Staraj się sprzedać, zanim kupisz.” „Rozpatruj oddzielnie każdy element kosztów.” „Wydatki ograniczaj do minimum.” „Proponuj... więcej»

Jak samodzielnie stworzyć turystyczną aplikację mobilną?

Aplikacje mobilne i planery turystyczne zdefiniowały nową jakość w podejściu do prezentowania oferty miast i regionów oraz korzystania z niej przez turystów. Skutecznie zastępują tradycyjne mapy i przewodniki... więcej»

Revenue Management dla dyrektora naczelnego

Dyrektorzy naczelni reprezentują różne poziomy pojmowania procesu zarządzania dochodem (revenue management). W tym roku wielkich szans i okazji to, czego nie wie i nie rozumie dyrektor naczelny może nagle... więcej»

Hotelowe lekcje płynące z serialu Downtown Abbey

Dla tych, którzy nie znają przedmiotu niniejszych rozważań, wyjaśniam, iż Downton Abbey jest spektakularnym serialem obyczajowym umiejscowionym w tytułowej posiadłości arystokratycznej na obrzeżach Londynu, którego... więcej»

Nowy model przywództwa i zarządzania w hotelarstwie: pokorny i pewny siebie szef

Przywództwo i zarządzanie muszą być całkowicie ze sobą zespolone, bowiem obie te funkcje są potrzebne do promowania innowacji i nauki organizacji w branży hotelarskiej. Przywództwo musi pozostawać w doskonałej... więcej»

Czy zarządzasz swoim hotelem wystarczająco skutecznie?

Wydajność jest najważniejszą rzeczą w zarządzaniu przedsiębiorstwem, bo czas to pieniądz. Jeśli koszty operacyjne są wyższe niż powinny być ze względu na nieefektywność, twoje marże będą znacznie niższe, niż mogłyby... więcej»

Ważne osoby w życiu dyrektora hotelu

Rozpoczęłam swoją karierę zawodową w hotelach od stanowiska recepcjonistki. Następnie kolejno pracowałam na stanowiskach kierownika rezerwacji, dyrektora ds. sprzedaży, aż w końcu zostałam dyrektorem sprzedaży w... więcej»

Pomijanie fazy oceny szkolenia personelu hotelowego może szkodzić obsłudze klienta i dochodom

Wyobraź siebie w takim oto scenariuszu. Dowiedziałeś się właśnie, że spotkanie integracyjne organizowane przez twoją firmę obejmowało będzie również skoki spadochronowe. Jesteś podekscytowany ponieważ skoki... więcej»

Hotelarzu: Obudz się! Co z zarządzaniem rzeczami nienamacalnymi?

Czy wiedziałeś, że niektóre biura podróży nie wahają się, aby włączyć do swojej struktury egzotyczne zapachy, aby sprzedawać więcej? Wiedziałeś, że niektóre sklepy puszczają muzykę (natura &... więcej»

« (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »

Praktyczny Kodeks Postępowania - hotele a biura podróży ...więcej»

Jak zostać idealnym managerem hotelu? ...więcej»

Najlepsze procedury w zarządzaniu hotelowymi finansami ...więcej»

Pomaganie integruje ...więcej»

Zawód: hotelarz ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji