Poniedziałek 24 Czerwiec 2024

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Baza wiedzy i testy

Baza wiedzy i testy


Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa

     Zadanie 1. Który element marketingu-mix zastosował hotel "X" zawierając umowę partnerską z biurem podróży?A. ProduktB. CenęC. DystrybucjęD. Promocję.Zadanie 2. Które działania... więcej»

Test dla hotelarzy 11 - Technik hotelarstwa

Zadanie 1. Turystyka wyjazdowa obejmuje:A. podróże mieszkańców po własnym kraju.B. wyjazdy mieszkańców danego kraju poza jego granice.C. przyjazdy do kraju osób stale mieszkających poza nim.D. wyjazdy w celu... więcej»

Testa dla hotelarzy 10 - Technik hotelarstwa

1. Turystyka krajowa obejmuje:A. podróże mieszkańców po terytorium własnego kraju.B. wyjazdy mieszkańców danego kraju poza jego granice.C. wyjazdy osób stale mieszkających w kraju w celu podjęcia pracy.D. podróże... więcej»

Test 3 - Technik obsługi turystycznej

1. Regiony turystyczne w obrębie polskiego wybrzeża to:A. Żuławy Wiślane, Kujawy i Podlasie.B. Karpaty, Pojezierze Mazurskie.C. Pobrzeże Szczecińskie, Koszalińskie, Gdańskie.D. Kujawy, Pobrzeże Bałtyckie.2. Formą... więcej»

Test dla hotelarzy 9 - Technik hotelarstwa

    1. W restauracji hotelowej hotelu Wenus, część potraw przygotowywano w obecności gości, wykorzystując wózek kelnerski. Jaką metodę obsługi zastosowano?A. Francuską.B. Rosyjską.C. Angielską.D.... więcej»

Standardowe procedury check in i check out w hotelu

STANDARDOWA PROCEDURA ZAMELDOWANIA - CHECK IN 1. Uprzejme powitanie gości.2. Zapytanie gości, czy była dokonana rezerwacja.3. Zapytanie gości o nazwisko na jakie była dokonana rezerwacja.4. Sprawdzenie rezerwacji w... więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa

   1. Głównym celem tej turystyki jest zwiększenie efektywności pracy, jest ona również nagrodą za osiągnięte wyniki i realizację zadań. Chodzi o turystykę:A. biznesową.B. motywacyjną.C. kulturalną.D.... więcej»

Test dla hotelarzy 7 - Technik hotelarstwa

1. Dostawę posiłków m.in. dla uczestników konferencji lub podróżnych w samolocie określa się terminem:A. cabotageB. cateringC. room serviceD. charter.2. Room service to:A. kompleksowa obsługa gościa... więcej»

Test dla hotelarzy 6 – Technik hotelarstwa

1. Weryfikacji rodzaju i kategorii hoteli i moteli  dokonuje się nie rzadziej niż: A. co rokuB. co 2 lataC. co 3 lataD. co 5 lat2. Dźwigi osobowe muszą być zainstalowane w hotelu 5*, gdy posiada on:A. powyżej 5... więcej»

Egzamin praktyczny 1 - Technik hotelarstwa

Polecenie do zadania Pan Jan Nowak ze Szczecina złożył pisemne zamówienie na usługi hotelu (zgodnie z zamówieniem - Załącznik 1). W wyznaczonym terminie na jego zaproszenie do hotelu przyjechał gość... więcej»

Test dla hotelarzy 5 – Technik hotelarstwa

1. Turystyka krajowa obejmuje: a) podróże mieszkańców po własnym krajub) wyjazdy mieszkańców danego kraju poza jego granicec) przyjazdy do kraju osób stale mieszkających poza nimd) podróże mieszkańców danego kraju do... więcej»

Test 2 - Technik obsługi turystycznej

1. Które z wymienionych zadań przypiszesz Polskiej Organizacji Turystycznej?A. kształtowanie polityki państwa w zakresie turystykiB. przygotowywanie rozwiązań prawnych, ochrona praw konsumentaC. inicjowanie i... więcej»

Hotelarstwo - ogółem o wszystkim

Hotelarstwo? Jedni pomyślą „hotele”, inni natomiast - zafascynowani tą dziedziną, tematami lub samym funkcjonowaniem całego systemu stwierdzą „moje życie!”.Teoretycznie termin hotelarstwo... więcej»

Hotelarstwo - zawód z przyszłością

W dzisiejszych czasach wielu młodych ludzi zastanawia się nad wyborem zawodu dla siebie. Jak wiadomo nie każdy chce pracować w korporacji, czy też w pogoni za pieniądzem szukać szczęścia poza granicami kraju.... więcej»

Psychologia drogą do sukcesu

Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) definiuję turystykę, jako ogół czynności osób, które podróżują i przebywają w celach wypoczynkowych, służbowych lub innych nie dłużej niż rok bez przerwy poza swoim codziennym... więcej»

Test 1 - Technik obsługi turystycznej

1. Plac Czerwony przedstawiony na zdjęciu to jedna z atrakcji turystycznych:A. ParyżaB. MoskwyC. WilnaD. Berlina2. Babiogórski Park Narodowy uznany jest przez UNESCO za:A. Światowy rezerwat biosferyB. Jedyny park... więcej»

Filozofia korporacji hotelowej na przykładach

Filozofia korporacyjna obejmuje wartości organizacji, jak etyka, moralność, sprawiedliwość i równość. Nowy paradygmat w hotelarstwie korporacyjnym jest przejściem od uwydatniania  produkcyjnego aspektu naszego... więcej»

Pokój hotelowy - definicja, rodzaje, wyposażenie

Pokoje w hotelu dzielą się na różne rodzaje. Najczęściej spotykane są jedno lub dwuosobowe i takie  również zamawiają podczas rezerwacji goście hotelowi. Jednak nie każdy z gości umie rozróżnić już pokoje dbl od... więcej»

Test dla hotelarzy 4 - Technik hotelarstwa

1. Formą porozumienia między dwoma przedsiębiorstwami gdzie jeden podmiot udziela w zamian za opłatę drugiemu podmiotowi zezwolenia na sprzedaż towarów lub usług pod jego znakiem firmowym jest:A. timesharingB.... więcej»

Test dla hotelarzy 3 - Technik hotelarstwa

1. Flipchart to:A. nazwa sali konferencyjnejB. wyposażenie centrum rekreacjiC. tablica wykorzystywana dla potrzeb konferencjiD. rodzaj bankietu typu cocktailowego2. Dwa hotele marki Novotel w Poznaniu to:A. Novotel... więcej»

Test dla hotelarzy 2 - Technik hotelarstwa

1. Jak w świetle obowiązujących przepisów kategoryzujemy kempingi:A. 1-5*B. 1-3*C. 1-4*D. I-III2. Na czyj wniosek zostaje przeprowadzona kategoryzacja obiektów:A. gości hotelowychB. prezydenta C. gminyD. właściciela... więcej»

Czym jest usługa hotelarska?

Najbardziej trafna i najczęściej używana definicja usług hotelarskich zawarta jest w Ustawie o Usługach Turystycznych, która usługi hotelarskie definiuje jako „ogólnie dostępne wynajmowanie domów, mieszkań,... więcej»

« (1) 2 3 »

Standardowe procedury check in i check out w hotelu ...więcej»

Pokój hotelowy - definicja, rodzaje, wyposażenie ...więcej»

Czym jest usługa hotelarska? ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji