Piątek 22 Czerwiec 2018

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » ciekawostki » Rozrywka pomaga przetrwać najdłuższe trasy...

Ciekawostki


Rozrywka pomaga przetrwać najdłuższe trasy lotnicze na świecie


Dodano: 2017-09-14

Drukuj

Wyślij


Linie lotnicze Qantas ustanowiły nowy rekord, ogłaszając pierwsze bezpośrednie połączenie lotnicze między Australią i Europą. Trasa łącząca Londyn-Heathrow z Perth wystartuje w marcu 2018 roku i pozwoli pokonać 14 499 kilometrów podczas 17-godzinnego lotu. Tylko jak przetrwać nużące godziny na tak długiej trasie? Kayak.pl przeanalizował oferty rozrywki pokładowej, żeby dowiedzieć się, czy podróżni powinni sami przygotować się na czekającą ich podróż, czy – wręcz przeciwnie – mogą w pełni polegać na propozycjach przewoźników.

Najdłuższe trasy pasażerskie: Air India, Qatar Airways i Emirates Airline

Obecnie najdłuższa trasa pasażerska – liczona według ortodromy, czyli najkrótszej możliwej drogi między dwoma punktami – jest obsługiwana przez Air India i łączy Delhi z
San Francisco. Lot trwa 14 godzin 30 minut, podczas których pokonywanych jest 15 300 kilometrów. Druga co do długości trasa łączy Dohę z Auckland (oddalone od siebie o 14 524 kilometrów). Bardzo często to właśnie ten lot, obsługiwany przez Qatar, jest uznawany za najdłuższe połączenie lotnicze – zapewne przez czas, który pasażerowie muszą spędzić na pokładzie. W drodze powrotnej ze względu na przeciwne wiatry jest to aż 17 godzin 30 minut. Podium zamyka trasa obsługiwana przez Emirates Airline, która łączy Dubaj z największym miastem Nowej Zelandii. Pasażerowie tego połączenia na pokładzie spędzają średnio od 15 godzin 30 minut do 17 godzin, zależnie od kierunku, w którym lecą. Listę pięciu najdłuższych tras zamykają loty między Dallas i Sydney (Qantas) oraz Johannesburgiem i Atlantą (Delta Air Lines) – każda z nich liczy ponad 13 500 kilometrów.

Najdłuższe połączenia lotnicze według najkrótszej możliwej drogi (ortodroma)

Jak miło spędzić dłużące się godziny lotu, gdy jest się niemal przykutym do fotela? Jak wskazuje najnowsza analiza Kayak.pl linie lotnicze są bardzo dobrze przygotowane, aby pomóc swoim pasażerom interesująco spędzić czas lotu. Systemy rozrywki pokładowej niczym nie przypominają znanego sprzed lat pojedynczego telewizora zawieszonego z przodu kabiny. Na monitorach zlokalizowanych na tyle fotela przed sobą pasażerowie mogą wybierać spośród najnowszych produkcji filmowych, seriali, wielu gatunków muzyki czy gier. To jednak nie wszystko. Coraz częściej na pokładzie nie ma problemu również ze śledzeniem programów na żywo: na przykład pasażerowie Emirates mają dostęp do najważniejszych rozgrywek sportowych emitowanych w czasie rzeczywistym. Z kolei dzięki Sky News na pokładzie linii Qantas można śledzić najświeższe wiadomości. Linia oferuje również usługę, dzięki której całą ofertę rozrywki pokładowej można odtworzyć na własnym urządzeniu mobilnym dzięki opcji streamingu poprzez Qantas Entertainment App. Funkcje, takie jak śledzenie trasy lotu na interaktywnej mapie czy – jak w przypadku Emirates – oglądanie otoczenia samolotu dzięki kamerom umieszczonym na kadłubie, są kolejną atrakcją, o której warto pamiętać. Obawy pasażerów powinien rozwiać już sam repertuar, który można sprawdzić na stronach przewoźników przed lotem. Znajdują się w nim najnowsze hity kinowe czy aktualne sezony ulubionych seriali, zarówno lokalnych, jak i światowych produkcji. Jak podają przewoźnicy, Qatar oferuje aż 3000 opcji rozrywki do wyboru, Emirates proponuje ponad 2000 różnych kanałów, a Qantas ma w swojej ofercie 1500 propozycji pomagających zwalczyć nudę.

Rozrywka pokładowa oferowana przez linie lotnicze obsługujące najdłuższe trasy pasażerskie

Vera Pershina Dyrektor Regionalny Kayak na Europę Wschodnią i kraje nordyckie komentuje: „Podróżni mogliby zapytać, co jeszcze może nadejść? Linie lotnicze nieustannie pracują nad tym, by zaoferować jak najatrakcyjniejszą rozrywkę na pokładzie. Wśród testowanych rozwiązań można wyróżnić między innymi wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości przez linie Qantas, które pozwoliły swoim pasażerom klas premium oglądać najpiękniejsze miejsca Australii w technologii VR. Z kolei KLM testował funkcję „Meet and Seat”, która przy wykorzystaniu mediów społecznościowych pozwala pasażerom zająć miejsce obok wybranej osoby. W Kayak.pl codziennie pracujemy nad tym, aby podróżowanie było łatwiejsze, dlatego bardzo cieszą nas wnioski, które można wyciągnąć z analizy ofert rozrywki pokładowej. Widać, że pasażerowie mogą latać coraz łatwiej i przyjemniej, nawet na najbardziej obciążających, wielogodzinnych trasach”.

UWAGI

Zestawienie najdłuższych tras lotniczych zostało przygotowane w oparciu o porównanie odległości między miastami według ortodromy dostępne na: https://en.wikipedia.org/wiki/Longest_flights. Dane o rozrywce na pokładzie linii lotniczych zostało przygotowane w oparciu o informacje dostępne na stronach przewoźników oraz w ich oficjalnych materiałach zebranych w analizie z 31 sierpnia 2017.

O Kayak

Kayak jest światowym liderem wśród wyszukiwarek turystycznych. Kayak przeszukuje inne strony turystyczne i umożliwia znalezienie ofert lotów, hoteli, wynajmu samochodów oraz wczasów. Firma Kayak zarządza również innymi markami, do których należą: momondo, Cheapflights, SWOODOO, checkfelix i Mundi. Wspólnie przetwarzają one rocznie ponad dwa miliardy wyszukiwań związanych z podróżami. Kayak jest niezależnie zarządzaną jednostką należącą do The Priceline Group. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.kayak.pl.


Źródło: MSLGroup.pl - 12.09.2017


Komentarze:

Serwis rezerwacji ClearCost otwiera ofertę pre-ITO ...więcej»

Najwspanialsze na świecie kierunki dla miłośników jogi z liniami Emirates ...więcej»

Polisa z biura podróży może nie wystarczyć! Za leczenie za granicą turysta zapłaci nawet 300 000 zł ...więcej»

Przedsiębiorcy turystyczni z Austrii na Pomorzu Zachodnim ...więcej»

My Emirates Pass powraca na czas lata ...więcej»

Przed nami Wielka Pętla Izerska 2016 ...więcej»

Polska zobacz więcej ...więcej»

Płać i korzystaj - wizerunek Polaków zagranicą ...więcej»

Miasteczko plażowe powraca do Świnoujścia ...więcej»

Działają na rzecz reaktywacji wodnego Szlaku Królewskiego ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

stat4u

Copyright ©2015 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji