Strona główna » Aktualności hotelarskie z kraju » Legendarny kurort – Łańsk

Aktualności hotelarskie z kraju


Legendarny kurort – Łańsk


Dodano: 2017-06-16

Drukuj

WyślijŁańsk - Puszcza - pokoje i apartamenty (fot. lansk.pl)


Kompleks Recepcyjno-Wypoczynkowy Łańsk to jeden z najciekawszych ośrodków wypoczynkowych na Warmii i Mazurach, który znajduje się w zarządzie Centrum Obsługi Administracji Rządowej.

Malowniczy i niepowtarzalny zakątek Polski

Położony jest na ogromnym terenie o powierzchni 88 ha. Usytuowany bezpośrednio nad pięknym i krystalicznie czystym Jeziorem Łańskim, największym na Warmii, przez które przepływa, równie nietknięta cywilizacją, rzeka Łyna. Niezwykle kameralny i malowniczo położony kompleks znajduje się na terenie Puszczy Napiwodzko -Ramuckiej oraz w strefie Natura 2000. Daje to gwarancje do spędzenia wczasów w ciszy, spokoju oraz bliskiego obcowania z dziką naturą.Historia ośrodka rządowego w Łańsku

Ośrodek w Łańsku ma bogatą przed i powojenną historię. Leśniczówka stała w miejscu dzisiejszego budynku Puszcza już przed pierwszą wojną światową. Polował tu feldm
arszałek Paul von Hindenburg. Później przed drugą wojną światową miejsce to z upodobaniem myśliwego odwiedzał Hermann Goering nazista i dowódca Luftwaffe.


Willa Leszcz (fot. lansk.pl)

Do niedawna
Łańsk był tajnym i ekskluzywnym rządowym ośrodkiem wypoczynkowym. Na starych mapach z lat pięćdziesiątych – siedemdziesiątych XX wieku nie doszukamy się Łańska. Od lat 50′ był to teren Urzędu Rady Ministrów, niedostępny dla nikogo poza najwyższymi urzędnikami państwa, ich gości, wojska oraz obsługi. Od roku 1952 ośrodek w Łańsku często gościł Bolesława Bieruta, który zdecydował o rozbudowie obiektu. Przez kolejne lata Łańsk odwiedzało wielu ówczesnych polityków: Władysław Gomułka, Józef Cyrankiewicz, Edward Gierek.

Teren całkowicie zalesiony obfitował w zwierzynę więc często organizowano tu przyjęcia, polowania na dziki, jelenie, a czasem i wilki. Dostęp do ściśle strzeżonego ośrodka miały tylko osoby z kręgów partyjnych i rządowych. Teren zajmował tysiące hektarów, był ogrodzony i ściśle strzeżony, miejsce to miało kryptonim W-1.

W kompl
eksie wypoczynkowym gościli przywódcy dawnego bloku wschodniego, prezydenci i koronowane głowy z Zachodu, m.in. sekretarze KC PZPR Nikita Chruszczow i Leonid Breżniew, Fidel Castro z Kuby, Czou-En-La z Chin, szachinszach Iranu Mohammad Reza Pahlawi, Erich Honecker, prezydent Jugosławii Josip Broz Tito oraz król Belgów Baldwin I Koburg.

Willa Okoń (fot. lansk.pl)

Wypoczynek blisko natury


KRW Łańsk daje możliwość wspaniałego i niezapomnianego wypoczynku rodzin z dziećmi, grup znajomych, jak również jest idealnym miejscem dla wędkarzy, żeglarzy oraz osób, które cenią sobie spokój i bliskość przyrody. Gwarantuje ciszę, spokój i intymną atmosferę, ośrodek jest objęty całodobową ochroną. W tym niezwykle malowniczym i niepowtarzalnym za
kątku Polski do dyspozycji jest 118 miejsc noclegowych w komfortowych dwu, trzy i czteroosobowych pokojach i apartamentach w budynkach Puszcza i Perkoz, willach Leszcz, Okoń i Gawra oraz sześcioosobowych oryginalnych domkach fińskich.

Perkoz - pokoje i apartamenty (fot. lansk.pl)

Konfere
ncje  pośrodku lasu

Ośrodek zaprasza też do organizowania szkoleń, narad, konferencji i spotkań integracyjnych. D
o wyboru są cztery, w pełni wyposażone sale konferencyjne, łącznie dla ponad 200 osób . Wszystkie pomieszczenia posiadają dostęp światła dziennego, niezależne miejsca parkingowe oraz foyer. Na terenie ośrodka funkcjonuje bezpłatny dostęp do bezprzewodowej sieci Wi-Fi. W przerwach ośrodek zapewnia doskonałe wyroby cukiernicze własnego wypieku wraz z serwisem kawowym.
 

Willa Gawra(fot. lansk.pl)

Kaplica Kawalerów Maltańskich

W unikalnej atmosferze Łańska można zorganizować tak modne ostatnio wesela plenerowe. Na terenie ośrodka znajduje się poświęcona kaplica rzymskokatolicka pod opieką Zakonu Kawalerów Maltańskich, w której odbywają się uroczystości religijne i posługi sakra
mentów w tym właśnie  śluby.

Domki fińskie (fot. lansk.pl)

Aktywności przez cały rok


W Łańsku nie można się nudzić. Zimą do dyspozycji są narciarskie trasy biegowe, basen wraz z sauną i siłownią, przejażdżki końmi i kulig. W lecie ofertę uzupełniają sprzęt pływający i rekreacyjny, plaża oraz szlaki spacerowe. Na terenie zielonym, w zakolu rzeki Łyny usytuowany jest teren piknikowy z wiatą grillową i miejscem na ognisko. Nieopodal znajdują się boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej oraz plac zabaw dla dzieci.

Dogodna lokalizacja

Obiekt ma doskonałe położenie. Znajduje się blisko dużych aglomeracji miejskich, w odległości 25 km od Olsztyna, 185 km od Gdańska, 210 km od Warszawy z łatwym dojazdem drogą ekspresowa S7 Warszawa-Gdańsk oraz drogą krajową nr 51.


Źródło: Lansk.pl – 08.06.2017
 


Komentarze:

Arkadiusz Wejer z Hotelu Gwiazda Morza. Czym zaskoczy przyszłych gości? O tym opowie w naszej rozmowie. ...więcej»

Sun & Snow z nową nadmorską inwestycją w Jastrzębiej Górze ...więcej»

Novotel Poznań Centrum w nowej odsłonie ...więcej»

Ceny nad polskim Bałtykiem. Ile zapłacimy za wakacje? ...więcej»

Selina planuje otworzyć hotel w Warszawie. Jakich nieruchomości szuka? ...więcej»

Sposób na puste pokoje poza sezonem ...więcej»

Le Regina – najdroższy hotel w Polsce ...więcej»

Wielkie otwarcie niskich cen - nowa kampania taktyczna Focus Hotels ...więcej»

Poznań: Hotel Blow Up w Starym Browarze ...więcej»

Zielona Góra: Hotel Wellstreet zamknięty po zaledwie kilku tygodniach działalności od oficjalnego otwarcia ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji