Poniedziałek 24 Czerwiec 2024

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Ciekawostki » Parasole grzewcze - jak ich używać i wszystko co...

Artykuły serwisu


Parasole grzewcze - jak ich używać i wszystko co musisz o nich wiedzieć


Dodano: 2019-11-20

Drukuj


Parasole grzewcze to współczesne odpowiedniki koksowników służące do ogrzewania w chłodniejsze sienne wieczory. Parasole grzewcze wykorzystują promieniowanie podczerwone do ogrzewania powietrza i tym samym ludzi którzy się wokół niego znajdują.

 

Często wykorzystywane są przy kawiarniach właśnie w chłodniejsze wieczory dzięki czemu zwiększają się obroty tych miejsc a goście miło spędzają czas. Takie urządzenie nadaje się zarówno do użytku komercyjnego jak i prywatnego. Jeżeli posiadamy dom z dużym ogródkiem i często urządzamy wspólne wieczory ze znajomymi to jest to produkt dla nas. Parasole grzewcze nie należą do tanich urządzeń jednak dla użytku domowego da się znaleźć tańsze wersje.

 

Szukając parasola grzewczego należy pamiętać że bardzo często jest to urządzenie na gaz. Przy włączaniu należy zachować ostrożność i nie robić tego w zamkniętych pomieszczeniach. Wykorzystując parasol grzewczy warto wcześniej osłonić go przed wiatrem dzięki czemu będzie on optymalnie rozprowadzał ciepło. 

Niezależnie od tego do czego parasol grzewczy jest nam potrzebny jest to urządzenie bardzo użytecznie i w niektórych sytuacjach potrzebne. Sprawdza się do użytku komercyjnego podnosząc obroty kawiarni i knajp, bardzo dobry pomysł do domku jednorodzinnego z ogrodem. Ze względu na środki bezpieczeństwa podczas używania parasola grzewczego dzieci powinni znajdować się pod opieką rodziców. 

 

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

 

Parasol grzewczy może być w różnym wariancie cenowym jak i oferowanej mocy. Duże komercyjne parasole mają moc nawet do 12 kW i stosuje się je raczej przy większych grupkach ludzi. Jeżeli myślimy raczej o używaniu ich podczas spotkań towarzyskich w zaciszu własnego ogrodu to lepiej będzie kupić tańszy zamiennik. Pułki cenowe takich urządzeń są zazwyczaj dość rozległe. Obecnie komercyjne parasole grzewcze możemy kupić od 1600 zł co jest stosunkowo przyzwoitą ceną za takiego typu produkt. Jeżeli myślimy raczej o mniejszym urządzeniu do użytku domowego to wystarczą tańsze wersje. Zwykły parasol grzewczy do domu możemy dostać już za niecałe 500 zł a sprawi on że poranki i wieczory w chłodniejsze dni będą naprawdę przyjemne. 

 

Podczas zakupu warto jest zwrócić uwagę na wielkość parasola. Wielkość w przypadku takich urządzeń ma znaczenie, ponieważ może dzięki temu lepiej rozprowadzać ciepło wokół siebie. Starajmy się kupować parasole grzewcze raczej za pośrednictwem sprawdzonych sklepów budowlanych, ogrodniczych itp. Wybieranie wysyłki kurierskiej paczki o takich gabarytach, oraz późniejsze reklamacje mogą przysporzyć nam sporo problemów. 

 

Co jest największą zaletą parasoli grzewczych?

 

Cena, na samo to słowo niektórym ludziom stają włosy dęba na szczęście urządzenia w postaci parasoli grzewczych nie są drogie. Kupno do użytku prywatnego takiego parasola grzewczego nie musi kosztować nas więcej niż 500 zł. Użytkowanie również nie należy do kosztownych, ponieważ większość parasoli grzewczych jest na gaz. Gaz w Polsce jest stosunkowo tani a biorąc pod uwagę niewielką realną długość użytkowania to i nie jest to bardzo kosztowne. 

 

Kupując parasol grzewczy zyskamy wiele wspaniałych wieczorów w naszym ogrodzie z przyjaciółmi i rodzinom. Kupując kilka parasoli do kawiarni znacząco zwiększymy zyski w okresach zimowych i jesiennych co sprawi że zwrócą się nam one już w pierwszym sezonie. Parasole mimo że tanie w użytkowaniu przyciągają ludzi którzy chcą się ogrzać i jednocześnie nie chcą być tymi którzy przyszli tylko postać przy knajpie. Więcej zalet parasoli grzewczych: https://domnanowo.pl/ogrod/czym-sa-parasole-grzewcze-i-jakie-maja-zalety 

 

Podsumowanie

 

Parasole grzewcze to bardzo użyteczne narzędzie w pracy kawiarni jak i również dobra metoda dla pielęgnowania naszego życia towarzyskiego pod każdym względem. Kupując parasol inwestujemy na lata nie wydając jednocześnie wielkich sum. Kupując pamiętajmy o korzystaniu z marketów zamiast internetu to w dłuższej perspektywie czasu bardzo ułatwia życie. Jeżeli mamy do wyboru większy lub mniejszy parasol zawsze wybierajmy ten większy ponieważ lepiej będzie on odprowadzał ciepło.


Komentarze:

Gdzie jechać nad polskie morze? ...więcej»

Wyjazdy kamperem – sposób na komfort i swobodę podczas urlopu ...więcej»

Gdzie jechać w góry na Święta? Boże Narodzenie w sercu Beskidów, czyli jak zaplanować wyjazd dla całej rodziny? ...więcej»

Hotel w górach: czym się kierować przy wyborze takiego obiektu? ...więcej»

Glamping,czyli wszystko, co powinniście wiedzieć o luksusowych kempingach ...więcej»

Standardowe procedury check in i check out w hotelu ...więcej»

Pokój hotelowy - definicja, rodzaje, wyposażenie ...więcej»

Czym jest usługa hotelarska? ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji