Strona główna » Ciekawostki » Co warto zwiedzić w Bytomiu?

Artykuły serwisu


Co warto zwiedzić w Bytomiu?


Dodano: 2021-06-18

Drukuj


Przymierzasz się planowania kolejnej wyprawy po niezwykłych miejscowościach na terenie naszego kraju? Z pewnością każda osoba, która kocha podróże po województwie śląskim, powinna odpowiedzi miasto, jakim jest Bytom. Jak się bowiem okazuje, jest to jedno z najstarszych miast na Górnym Śląsku. Południowa część Polski przez wiele lat była siedzibą książąt piastowskich Księstwa Bytomskiego. Poznaj historię tej lokalizacji oraz jej nowoczesne propozycje i sprawdź, gdzie wybrać miejsce noclegowe na terenie 23. co do wielkości miasta w naszym kraju.

 

Nocleg w Bytomiu - gdzie warto się zatrzymać? 

 

Turyści nie bez powodu wybierają miejsca, takie jak apartamenty Rooms Bytom. Jak się bowiem okazuje, ten nocleg w Bytomiu jest zlokalizowany w ścisłym Centrum Miasta. Ze względu na świetne położenie w centralnym punkcie aglomeracji śląskiej, osoby tymczasowo przebywające w mieście zarówno w celach turystycznych, prywatnych, jak i służbowych, są w stanie znaleźć dla siebie funkcjonalne miejsce noclegowego na terenie Bytomia. Miejsce jest atrakcyjne dla osób, które biorą udział we wszelkiego rodzaju imprezach masowych, które są organizowane na terenie pobliskich miast - Gliwicach, Zabrzu, Katowicach oraz Chorzowie. Idealna lokalizacja i nowoczesne infrastruktura drogowa, w połączeniu z dobrze funkcjonującą komunikacją miejską, umożliwia na szybkie przemieszczenia się do konkretnego miejsca docelowego na imprezy kulturowe i naukowe. Apartamenty Rooms Bytom są usytuowane około 10 minut od dworca kolejowego. Nocleg w Bytomiu może być luksusowy i pozwalać na odprężenie po ciężkiej podróży. 

 

Zabytki w Bytomiu - które z nich warto zobaczyć?  

 

Nocleg w Bytomiu gwarantuje możliwość dotarcia do jednych z najbardziej docenianych zabytków na Górnym Śląsku. Wśród nich jednym z najważniejszych jest zachowany, średniowiecznych układ urbanistycznych centrum miasta. Polega on na owalnym planie zabudowy, stworzeniu prostokątnego rynku oraz szachownicowego układu ulic. Dla miłośników historii, gratką stanie się odwiedzenie grodziska wczesnośredniowiecznego "Na Małgorzatce", które pochodzi z XI wieku i jest zlokalizowane na wzgórzu świętej Małgorzaty. Ciekawym miejscem są także piwnice Domu Gorywodów. Mowa o gotyckich podziemiach stworzonych na końcu XIII wieku, które zostały wymurowane z dolomitu. 

 

Wydarzenia kulturalne na Dolnym Śląsku

 

Odwiedzenie Bytomia umożliwia uczestnictwo zw dostępnych wydarzeniach kulturowych. Dla fanów teatru i opery, okolica przygotowała Operę Śląską, Teatr Górnośląski oraz dawniej znany pod nazwą Śląski Teatr Tańca - Teatr Tańca i Ruchu Rozbark. Noclegi w Bytomiu z pewnością swoją przyczynę mają również w chęci uczestnictwa w cyklicznie odbywających się imprezach. Pokaźne grono miłośników gromadzi się bowiem w trakcie wydarzeń, takich jak: Bytom Film Festiwal, Bytomski Półmaraton oraz podczas trwania Festiwalu Dziwnie Fajne i Muzyki Nowej. Bytom to malownicza miejscowość w doskonałej lokalizacji, a nowoczesna baza noclegowa pozwala na znalezienie wyjątkowych apartamentów do relaksu i wypoczynku. 

  


Komentarze:

Wyjazdy kamperem – sposób na komfort i swobodę podczas urlopu ...więcej»

Gdzie jechać w góry na Święta? Boże Narodzenie w sercu Beskidów, czyli jak zaplanować wyjazd dla całej rodziny? ...więcej»

Hotel w górach: czym się kierować przy wyborze takiego obiektu? ...więcej»

Glamping,czyli wszystko, co powinniście wiedzieć o luksusowych kempingach ...więcej»

Hotel nad jeziorem koło Dębicy ...więcej»

Standardowe procedury check in i check out w hotelu ...więcej»

Pokój hotelowy - definicja, rodzaje, wyposażenie ...więcej»

Czym jest usługa hotelarska? ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji