Strona główna » Ciekawostki » Co warto zobaczyć w Szczecinie? 6 wyjątkowych...

Artykuły serwisu


Co warto zobaczyć w Szczecinie? 6 wyjątkowych atrakcji


Dodano: 2022-12-07

Drukuj


Szczecin największe miasto i jednocześnie stolica województwa zachodniopomorskiego. Jego wyjątkowe położenie na Pobrzeżu Szczecińskim, nad Odrą oraz jeziorem Dąbie, sprawiło że teren był bardzo wcześnie zasiedlony. Pierwsze wzmianki o osadnictwie na tych terenach pochodzą z dzielniejszego Wzgórza Zamkowego, gdzie odkryto ślady bytności człowieka już około 700 roku naszej ery, wiemy również, że na przełomie VII-VI p.n.e., istniała tu osada łużycka. Udokumentowana historia zasiedlenia terenów dzisiejszego miasta to ponad 1850 lat. Szczecin wielokrotnie leżał w granicach różnych państw. Do Polski Szczecin trafił dopiero po 1945 roku.

 

Atrakcje w Szczecinie, które warto zobaczyć:

 

 1. Wały Chrobrego to taras widokowy, który znajduje się na skarpie biegnącej wzdłuż Odry, a jego długość to ok. 500 m. Spacerując Wałem Chrobrego zobaczymy między innymi Muzeum Narodowe, Zamek Książąt Pomorskich  czy katedrą pw. św. Jakuba, co wszystko razem tworzy słynną nadodrzańską sylwetę miasta.

   

 2. Gmach Główny Muzeum Narodowego w Szczecinie to jedna z sześciu siedzib Muzeum Narodowego w Szczecinie i znajduje się na Wałach Chrobrego. W zbiorach prezentowane są nautycznych eksponaty, a także zbiory archeologiczne i etnograficzne. Na wieży, dostępny jest taras widokowy, z którego rozciąga się widok na Szczecin i okolice, szczególnie Międzyodrze. Muzeum prezentuje następujące wystaw: antyczne korzenie Europy, szczecińską kolekcję Dohrnów, wystawę „W afrykańskiej wiosce” oraz sztukę Afryki.

   

 3. Zamek Książąt Pomorskich - początki obecnej budowli sięgają roku 1346, kiedy to zaczęto wznosić kamienny dom, obok którego stanęła kaplica św. Ottona, a także duży dom z wieżą więzienną. Zamek w stylu renesansowym wybudowany został na Wzgórzu Zamkowym w sąsiedztwie Odry. Był siedzibą książąt pomorskich.  

   

 4. Muzeum Techniki i Komunikacji - wyjątkowe muzeum, które mieści się w zabytkowej zajezdni tramwajowej. Muzeum powstało 1 stycznia 2006 r. Jest to miejsce, w którym poznamy historię szczecińskiej komunikacji miejskiej, tramwajowej oraz autobusowej. Dodatkowo poznamy tutaj historię szczecińskiego przemysłu motoryzacyjnego, a tego przykładem są motocykle przedwojennej firmy Alba, samochody marki Stoewer, a także powojenne Junaki, które były produkowane w Szczecińskiej Fabryce Motocykli. Zobaczymy również polskie jednoślady, np. motorowery Komar, motocykle WSK, oraz samochody: Syreny, Fiaty 125p i 126p, czy Stara 25. W muzeum znajdują się również prototypy polskich pojazdów: Beskida, Smyka, czy Iskrę. Dodatkową atrakcją w muzeum jest symulator tramwaju Konstal 105Na.

   

 5. Wieża Gocławska to wieża Bismarcka, która posiada taras widokowy. Wieża znajduje się na Zielonym Wzgórzu. Jest to najdroższa z wybudowanych wież Bismarcka. Do wieży znajdującej się na wzgórzu można dotrzeć tramwajem.

   

 6. Cmentarz Centralny w Szczecinie- nekropolie nie są raczej idealnym miejscem do zwiedzania, jednak ta znajdująca się w Szczecinie jest wyjątkowa pod pewnymi względami. Jest to największy cmentarz w Polsce. Trzeci co do wielkości w Europie. Jeden z największych na świecie. Założony został w latach 1899–1900. Cmentarz zaprojektowano tak aby jak najbardziej upodobnić go do parku-ogrodu. Dużą część nekropolii została przeznaczona na zieleńce, zbiorniki wodne, żywopłoty, szerokie aleje, wzdłuż których rosną dekoracyjne drzew Na cmentarzu aby ułatwić komunikacje na cmentarzu przygotowano schodki, drewniane mostki dla pieszych. W 2010 r. w historycznej części Cmentarza wytyczony został trakt historyczny, dzięki któremu mamy możliwość poznania interesujących miejsc tej części nekropolii. Składa się z 21 stacji wyposażonych w dwujęzyczne tablice informacyjne. W tym samym roku utworzono ścieżkę botaniczną, przy której ustawiono 32 tablice z opisem drzew oraz krzewów rosnących na Cmentarzu.

   

Szczecin to urokliwe miasto, pełne zieleni, akwenów wodnych o bogatej historii. Posiada dobrze rozwiniętą bazę turystyczną, gastronomiczną i noclegowa. Miasto ma do zaoferowania bogatą ofertę atrakcji, wśród której każdy znajdzie coś dla siebie.


Komentarze:

Wyjazdy kamperem – sposób na komfort i swobodę podczas urlopu ...więcej»

Gdzie jechać w góry na Święta? Boże Narodzenie w sercu Beskidów, czyli jak zaplanować wyjazd dla całej rodziny? ...więcej»

Hotel w górach: czym się kierować przy wyborze takiego obiektu? ...więcej»

Glamping,czyli wszystko, co powinniście wiedzieć o luksusowych kempingach ...więcej»

Hotel nad jeziorem koło Dębicy ...więcej»

Standardowe procedury check in i check out w hotelu ...więcej»

Pokój hotelowy - definicja, rodzaje, wyposażenie ...więcej»

Czym jest usługa hotelarska? ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji