Strona główna » Artykuł sponsorowany » Nowoczesne zarządzanie temperaturą w obiektach...

Artykuły serwisu


Nowoczesne zarządzanie temperaturą w obiektach noclegowych


Dodano: 2018-07-26

Drukuj


Utrzymanie idealnej temperatury w pokojach dla gości to ogromne wyzwanie dla właścicieli obiektów noclegowych. Pytanie, czy można w jakiś sposób zracjonalizować wydatki, a jednocześnie sprawić, by wynajmujący mogli czuć się komfortowo w trakcie wypoczynku? Oczywiście, że tak. A wszystko za sprawą inteligentnych systemów zarządzania ogrzewaniem, które zapewnią optymalną dystrybucję ciepła do pomieszczeń.

 

Dlaczego tu tak zimno? Dlaczego tu tak gorąco?

Problemy z zaśnięciem, nocne przebudzenia, ogólny dyskomfort – do tego typu sytuacji dochodzi bardzo często właśnie z powodu nieodpowiedniej temperatury w pokojach. Poziom temperatury wpływa na to, jak długo śpią goście oraz jaka jest jakość ich wypoczynku. Zarówno zbyt wysoka, jak i zbyt niska temperatura negatywnie rzutują na opinię o całym obiekcie.

 

Gdy jest za zimno, goście mogą poprosić o zwiększenie temperatury, co będzie skutkowało zwiększeniem mocy ogrzewania lub wspomaganiem pracy instalacji dodatkowym źródłem ciepła. Takie działania oczywiście podwyższą koszty ogrzewania. Sytuacja wcale nie będzie wyglądała lepiej, gdy temperatura w pomieszczeniu nadmiernie wzrośnie. Goście będą bardziej skłonni otwierać okna, by wychłodzić pomieszczenie, a to z kolei znów odbije się na rosnących rachunkach za ogrzewanie.

 

 

Rozwiązaniem tego niezwykle ważnego problemu będzie instalacja nowoczesnego systemu grzejnikowego. Montaż w każdym pomieszczeniu głowic termostatycznych na grzejnikach oraz czujników pokojowych na ścianie pozwoli kontrolować temperaturę w pomieszczeniach, a urządzenie nadrzędne na bieżąco zmieniać parametry pracy systemu grzewczego według potrzeb.

 

System grzejnikowy TECH Sterowniki – jak to działa?

Automatykę do zarządzania systemem grzewczym firmy TECH Sterowniki można zainstalować w każdym obiekcie noclegowym: hotelu, motelu, pensjonacie itd. To inwestycja, która pozwoli zadbać o utrzymanie temperatury na odpowiednim poziomie przez całą dobę.

 

 System składa się z trzech podstawowych elementów:

bezprzewodowy siłownik grzejnikowy STT-868, montowany na grzejniku

– czujnika temperatury C-8r lub regulatorów pokojowych R-8 b lub R-8 z

– nadrzędnego regulatora – do wyboru urządzenia: WiFi 8S, ST-8S, ST-8S WiFi, ST-16S, ST-16S WiFi.

 

Zestaw do sterowania ogrzewaniem: głowica termostatyczna, dwa czujniki temperatury oraz nadrzędny regulator WiFi 8S

 

Jak działa system? Czujnik lub regulator wysyła informację o aktualnej temperaturze pomieszczenia do urządzenia nadrzędnego. Kiedy pomieszczenie jest niedogrzane lub przegrzane, moduł przekazuje polecenie do elektronicznej głowicy grzejnikowej, która odpowiednio otwiera lub zamyka zawór termostatyczny, by osiągnąć zadaną temperaturę. Komunikacja pomiędzy urządzeniami odbywa się bezprzewodowo, dlatego montaż systemu grzejnikowego jest prosty i nie wymaga ingerencji w instalację elektryczną budynku.

 

Dlaczego warto sterować ogrzewaniem?

Wymagania osób szukających noclegu w różnych zakątkach kraju rosną z roku na rok. Aby wyróżnić się na tle konkurencji i zachęcić gości, by zatrzymywali się właśnie w naszym obiekcie, trzeba dążyć do wprowadzania nowoczesnych rozwiązań, takich jak sterowanie ogrzewaniem. Przynosi ono korzyści zarówno wypoczywającym, jak i właścicielom obiektów. Najważniejsze zalety montażu systemu grzejnikowego w obiekcie hotelowym zostały zapisane na poniższej grafice.

 

 

Temperatura sterowana bezprzewodowo w pensjonacie Sekuła

Doskonałym przykładem sprawnego działania systemu grzejnikowego i potwierdzeniem jego zalet jest trzygwiazdkowy pensjonat Sekuła w Bukowinie Tatrzańskiej. W obiekcie znajdują się pokoje 2, 3 i 4-osobowe, w których zainstalowano sterowane zdalnie elektroniczne głowice termostatyczne oraz czujniki C-8r. Do nadzoru systemu służą nadrzędne regulatory WiFi 8S. Dzięki wprowadzeniu tego rozwiązania poprawie uległ komfort cieplny w pomieszczeniach i obniżyły się koszty eksploatacji instalacji grzewczej. W każdej ze stref można ustalić indywidualny tryb pracy w zależności od obłożenia pokoi, jak i temperatury panującej na zewnątrz.

 

 

Sterowanie ogrzewaniem – wyższy poziom zarządzania obiektem hotelowym

Automatyzacja różnych procesów gwarantuje sprawne funkcjonowanie hoteli i pensjonatów. Wśród nich nie może więc zabraknąć automatyzacji pracy systemu grzewczego. Nowoczesny system grzejnikowy otwiera przed zarządcami obiektów noclegowych nowe, nieznane dotąd możliwości. Kontrola nad temperaturą w obiekcie staje się możliwa, a rozwiązanie pozwala zachować nie tylko wygodę, ale także większe bezpieczeństwo całej instalacji grzewczej. Zanim spadnie pierwszy śnieg, warto pomyśleć o instalacji elektronicznych głowic grzejnikowych i pozostałych elementów systemu, by zaproponować gościom nową, wyższą jakość wypoczynku. Dzięki temu zmniejszą się koszty eksploatacji systemu, a goście z pewnością odwdzięczą się w postaci pozytywnych rekomendacji. 


Komentarze:

Ubezpieczenie na czas wyjazdu służbowego – czy warto? ...więcej»

Karpacz - miasteczko leżące w Karkonoszach ...więcej»

Ucz się u mistrza ...więcej»

Dodatkowe pieniądze w zasięgu ręki ...więcej»

Nadeszła era inteligentnego ogrzewania ...więcej»

Pokój hotelowy - definicja, rodzaje, wyposażenie ...więcej»

Standardowe procedury check in i check out w hotelu ...więcej»

Czym jest usługa hotelarska? ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji