Niedziela 21 Kwiecień 2024

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Obsługa gościa » Obsługa z uśmiechem: Najważniejsze wskazówki dla...

Artykuły serwisu


Obsługa z uśmiechem: Najważniejsze wskazówki dla usprawnienia obsługi klienta


Dodano: 2014-08-14

Drukuj


Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że bez względu na to, jak dobrym produktem dysponujesz, obsługa klienta odgrywa ogromną rolę w tym, jak sobie radzisz. Gdybyś więc chciał poprawić obsługę klientów w swojej firmie, zwróć uwagę na niżej przedstawione proste porady ...

1. Słuchaj

Oprócz uśmiechu, warto zrobić użytek ze swoich uszu. Jeśli klient nie jest zadowolony, spróbuj dowiedzieć się dlaczego. I pamiętaj, że klient może przyjmować postawę defensywną z powodu nieprzyjemnych doświadczeń z przeszłości, ale jeśli będziesz w stanie uświadomić mu, że jesteś po to, aby go wysłuchać i pomóc, to całe jego doświadczenie się zmieni i przyjmie pozytywny obrót.

2. Poznaj swoich klientów

Czy to w sposób wirtualny, czy osobiście, ale staraj się poznać swoich klientów. Nie musisz ich śledzić i bombardować wiadomościami ich konta pocztowego, ale podstawowe informacje mogą usprawnić obsługę klientów.Możesz wysłać im kartkę urodzinową z kuponem lub dyskontem i powiadamiaj ich o wszelkich obniżkach zarówno indywidualnych, jak i dotyczących grup turystycznych. Daj im szansę, aby mogli przekazać ci swoje opinie. Możesz nigdy nie dowiedzieć się, że coś się nie sprawdza, jeśli nikt ci o tym nie powie – ale jeśli dowiesz się tego od klientów, to poszukasz stosownego rozwiązania zgłoszonego problemu. Im twoje relacje z klientami będą bardziej osobiste, tym lepsza będzie ich obsługa.

3. Wynagradzaj pracowników

Spraw by pracownicy, którzy wykraczają poza obowiązujące standardy, byli wyróżniani i stawali się rozpoznawalni w swoim otoczeniu, za to że uśmiech w obsłudze naprawdę spełnia swoje zadanie. Oczywiście wysokość wynagrodzenia za pracę uzależniona od prowizji jest znakomitym narzędziem, ale nawet w firmach, które nie działają w ten sposób można zbudować inny rodzaj motywacji pracowników. Bardziej zadowoleni pracownicy, to bardziej zadowoleni klienci.

4. Bądź dostępny

Oczywiście, nie chciałbyś, aby telefony w twoim domu dzwoniły już od wczesnych godzin porannych, ale jeśli sprawisz, że ty sam lub twój zespół będzie łatwo dostępny, to klient będzie miał większe zaufanie do robienia z tobą biznesu. Niech twoi klienci wiedzą, że mogą się z tobą skontaktować, kiedy jest to konieczne. Podaj swój numer telefonu na firmowej stronie internetowej - nawet jeśli klient nie będzie go potrzebował, to będzie czuł się bezpieczniej, że ten numer tam jest.

5. Twoi pracownicy powinni wiedzieć, czego się od nich oczekuje

Uczyń z obsługi klientów priorytet wśród swoich pracowników. Niezależnie od tego, czy mają regularny kontakt z klientami, czy nie, muszą wiedzieć, jak powinien wyglądać przyjazny kontakt z nimi. Niech wiedzą, jakie są twoje oczekiwania, ponieważ mogą one być różne, u różnych pracodawców.

Ponadto traktuj swoich pracowników tak, jak chciałbyś by traktowali twoich klientów. Pozytywne środowisko pracy sprawia, że pracownicy są z reguły zadowoleni z wykonywanej pracy. Okazuj każdemu pracownikowi wsparcie i szacunek, a przełoży się to na ich stosunek wobec klientów.

6. Zadbaj o pozytywne pierwsze wrażenie

Od tego właśnie jest uśmiech. Nawet jeśli twój pierwszy kontakt następuje poprzez telefon, możesz wyeksponować w rozmowie swoje ciepłe, życzliwe powitanie. Upewnij się, aby klienci wiedzieli, że są w centrum twojego zainteresowania  i że jesteś zadowolony ze współpracy z nimi. Pierwsze wrażenie stanowi o atrakcyjności twojego obiektu i sprawia, że takim właśnie się staje.

Właściciele firm, menedżerowie i wszyscy pracownicy powinni wiedzieć, że obsługa klienta powinna być zawsze ich najwyższym priorytetem. Poświęć trochę czasu, aby skupić się na tym, a zadowolenie twoich klientów pokaże, że warto było.Komentarze:

Jak przygotować się na wakacje w hotelu? ...więcej»

Etapy pobytu gościa hotelowego ...więcej»

Choroba w hotelu ...więcej»

Czy internetowe strony z opiniami klientów przyczyniają się do nawrotu doskonałej obsługi hotelowych gości? ...więcej»

Znaczenie edukacji przyszłych hotelarskich profesjonalistów w zakresie obsługi gości ...więcej»

Standardowe procedury check in i check out w hotelu ...więcej»

Pokój hotelowy - definicja, rodzaje, wyposażenie ...więcej»

Czym jest usługa hotelarska? ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji