Niedziela 21 Kwiecień 2024

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Obsługa gościa » Choroba w hotelu

Artykuły serwisu


Choroba w hotelu


Dodano: 2019-02-05

Drukuj


W hotelach, tak samo jak w domach, przebywają chorzy. Nie da się tego uniknąć i jest to zupełnie normalne, zwłaszcza teraz, w okresie jesienno-zimowym. W lutym liczba zachorowań drastycznie wzrasta, szczególnie na anginę, zapalenie gardła czy zwykłe przeziębienie. I nie ma w tym nic dziwnego. Przeziębieni goście hotelowi nie wymagają specjalnej troski, a organizacja pracy hotelu nie ulega zmianie. Ale czasami sytuacja w hotelu staje się trudna i trzeba działać.

 

Co może zrobić hotel, aby pomóc gościom?

 

Hotele w Polsce w recepcji powinni posiadać numery telefonów do lekarzy, szczególnie do internisty, ale również do stomatologa czy kardiologa. Mamy tutaj na myśli oczywiście lekarzy, którzy są dostępni również w weekendy oraz w godzinach późno wieczornych. W razie choroby gościa hotelowego, recepcjonista lub menedżer hotelu, może w imieniu (i za zgodą) klienta omówić wizytę, w szczególności cenę wizyty w hotelu jaką ma zapłacić gość. Stawki, jeśli są stałe, powinny być wypisane w recepcji przy numerze telefonu do danego lekarza. Jeśli w hotelu mogą przebywać zwierzęta domowe, można również ustalić warunki współpracy z lokalnym weterynarzem. Współpracujący z hotelem lekarze powinni być gotowi, aby przybyć do hotelu w ramach „wizyty domowej”. Jest to ważne, ponieważ hotel na swoich stronach w miejscu „udogodnienia”, może wpisać pozycję – wizyty lekarskie w hotelu.

Hotelarz wzywa lekarza tylko i wyłącznie na wyraźne żądanie gościa hotelowego. Jest to ważne z dwóch powodów. Po pierwsze gość hotelowy zapłaci za usługę, a po drugie najważniejszy jest komfort przebywania w hotelu. Jeśli gość hotelowy nie życzy sobie wizyty lekarskiej, to nie możemy go do tego nakłaniać.

 

Jeśli w hotelu dojdzie do omglenia, zasłabnięcia i nie pomaga podanie szklanki wody czy też wpuszczenie do pomieszczenia świeżego powietrza, koniecznie należy wezwać niezwłocznie pogotowie ratunkowe. Może to być krytyczne dla zdrowia, a nawet życia naszego gościa hotelowego. Ratownik medyczny podejmuje decyzję o pozostawieniu gościa w hotelu lub jego konieczności jego hospitalizacji.

 

Recepcjoniści powinni być przygotowani i uczuleni na telefon z pokoju hotelowego. Jeśli recepcjonista usłyszy zamiast głosy gościa hotelowego, charczenie, niezrozumiałe odgłosy lub przyśpieszony oddech, to zazwyczaj oznacza to problemy zdrowotne wymagające natychmiastowej pomocy. Gość hotelowy często wybiera numer recepcji zamiast dzwonić bezpośrednio na pogotowie. Jest to zrozumiała reakcja i chwili utraty zdolności logicznego myślenia.

 

Dla bezpieczeństwa pracowników hotelu, w przypadku telefonu z pokoju hotelowego, gdzie usłyszymy charczenie, przyśpieszony oddech lun inne nietypowe dźwięki, należy do pokoju wysłać mężczyznę lub recepcjonistkę w asyście mężczyzny. Nigdy nie możemy być pewni intencji gościa hotelowego i nigdy nie możemy być pewni kim on jest. Może się zdarzyć, że telefon z pokoju jest wykonywany, aby zwabić recepcjonistkę do pokoju.

 

Jeśli nie można podjąć rozmowy z gościem hotelowym z powodu jego stanu zdrowia oraz nie jesteśmy w stanie skontaktować się z jego rodziną, to możemy podjąć się organizacji pomocy lekarskiej na koszt gościa. Inicjatywa ze strony hotelarza kończy wraz z chwilą, kiedy gość hotelowy będzie w stanie podejmować samodzielnie decyzje do co swojego zdrowia.

 

Jest jeszcze inny ważna kwestia związana z chorowaniem w hotelu. Jeśli gość hotelowy zarazi się w hotelu, to hotel może zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Czasami jednak nie możemy uniknąć zarażeń. Niezależnie od skutków, jako hotelarze mamy obowiązek dołożyć wszelkich starań w celu zapobiegnięcia rozprzestrzenianiu się chorób w naszym obiekcie. Musimy dbać o czystość toalet, serwis klimatyzacji oraz warunki przyrządzania posiłków.


Komentarze:

Jak przygotować się na wakacje w hotelu? ...więcej»

Etapy pobytu gościa hotelowego ...więcej»

Czy internetowe strony z opiniami klientów przyczyniają się do nawrotu doskonałej obsługi hotelowych gości? ...więcej»

Znaczenie edukacji przyszłych hotelarskich profesjonalistów w zakresie obsługi gości ...więcej»

Obsługa z uśmiechem: Najważniejsze wskazówki dla usprawnienia obsługi klienta ...więcej»

Standardowe procedury check in i check out w hotelu ...więcej»

Pokój hotelowy - definicja, rodzaje, wyposażenie ...więcej»

Czym jest usługa hotelarska? ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji