Niedziela 21 Kwiecień 2024

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Gastronomia » Przez żołądek do serca gościa, czyli kuchnia w...

Artykuły serwisu


Przez żołądek do serca gościa, czyli kuchnia w hotelu


Dodano: 2015-07-16

DrukujRestauracja Pałac na wodzie


Wyjeżdżając na urlop, czy krótki weekendowy wypoczynek, poszukujemy miejsc, które zapewnią nam nie tylko relaks, ale i wyjątkowe przeżycia, także kulinarne. Chcemy odpocząć od przygotowywanych na szybko, nie zawsze zdrowych posiłków, które z braku czasu goszczą na naszych stołach. Dlatego hotele powinny szczególnie dbać o jakość i wyjątkowość swojej kuchni. Zwłaszcza jeśli położone są w bogatym kulinarnie regionie lub posiadają w najbliższej okolicy wielu lokalnych dostawców.

Kuchnia to jeden z najważniejszych aspektów funkcjonowania każdego hotelu. Niejednokrotnie to ona, obok uroków okolicy, komfortowych wnętrz, czy relaksujących zabiegów SPA, sprawia, że goście wracają do danego obiektu. Faktem jest bowiem, że tylko połączenie tych wszystkich składników może sprawić, że wypoczynek w danym miejscu będzie naprawdę udany.Wyjątkowy smak i odpowiednia atmosfera

Kuchnia w hotelu powinna być smaczna, zdrowa i naturalna. Goście poszukują w niej bowiem tego, na co często nie mogą pozwolić sobie w swoim codziennym życiu. Brak czasu i życie w ciągłym biegu sprawiają, że często jemy szybko, poza domem, najczęściej w pracy, przy komputerze. Brakuje nam również atmosfery, która powinna towarzyszyć wspólnym chwilom przy stole. Rozkoszowania się smakiem, wyciszenia, rodzinnego celebrowania posiłków. Wybierając się na wymarzony, długo wyczekiwany urlop, warto więc poszukać hotelu, który zachwyca nie tylko widokami i atrakcjami, ale też uwodzi smakiem.

Przykładem takiego miejsca jest „Pałac na Wodzie”, położony w Dolinie Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, którego Restauracja uchodzi za najlepszą w okolicy. Serwuje bowiem dania oparte na naturalności, sezonowości i wykorzystuje półprodukty lokalnych dostawców.

Nietypowe połączenie

Pałac na Wodzie to oaza spokoju położona w otoczeniu pięknej przyrody. To idealne miejsce dla wielbicieli luksusu i kulinarnych doznań. Hotelowa restauracja przywiązuje bardzo dużą wagę, do jakości serwowanych dań. Aby zapewnić ich świeżość i naturalność, nawiązała współpracę z lokalnymi dostawcami. Pozyskuje od nich sery, warzywa oraz mięso. Tradycyjnie wytwarzane produkty są podstawą kuchni Pałacu na Wodzie. Jednak nie serwuje ona typowo polskich dań. Restauracja charakteryzuje się bowiem nowoczesnym podejściem do gastronomii, dlatego w menu odnaleźć można wpływy kuchni śródziemnomorskiej. Ponadto Szef Kuchni cyklicznie przygotowuje menu sezonowe, w oparciu o półprodukty najbardziej popularne dla danej pory roku.

Hotel Pałac na Wodzie zadbał także o okoliczności, w których podawane są posiłki. Sale restauracyjne to bowiem eleganckie i niepowtarzalne wnętrza. Dania serwowane są także w przeszklonej oranżerii z widokiem na okoliczne stawy.

Z własnej wędzarni

Kuchnia w „Pałacu na Wodzie” nie zamyka się na zmiany, które pozwoliłyby na raczenie gości jeszcze smaczniejszymi i bardziej naturalnymi daniami. Planowana jest całkowita rezygnacja z półproduktów i podawanie tylko tego, co jest dziełem pałacowych kucharzy. W restauracji pojawi się zatem domowej roboty chleb, makarony czy twarogi. Uruchomiona zostanie również wędzarnia, która pozwoli na przygotowywanie przepysznych wędzonych kiełbas, wędlin czy ryb.


Komentarze:

System HACCP dla gastronomii - dlaczego jest niezbędny? ...więcej»

Audyt jakości w gastronomii - czym jest i dlaczego jest taki istotny ...więcej»

Sezonowanie mięs i serów ...więcej»

Jakie menu przygotować na imprezę, gdy goście nie jedzą glutenu? ...więcej»

Jak poprawić efektywność konferencji? Zaserwuj gościom Brain Food! ...więcej»

Standardowe procedury check in i check out w hotelu ...więcej»

Pokój hotelowy - definicja, rodzaje, wyposażenie ...więcej»

Czym jest usługa hotelarska? ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji