Strona główna » Pion hotelowy » Szafa ubraniowa najlepsza do szatni dla...

Artykuły serwisu


Szafa ubraniowa najlepsza do szatni dla pracowników


Dodano: 2022-09-26

Drukuj


W poniższym artykule odpowiemy na pytanie czy przebieralnia powinna się znajdować w każdym zakładzie pracy. Wskażemy również jaką szafę ubraniową dla pracowników warto wybrać. 

 

Szatnia dla pracowników

 

Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego z 29.06 - pracodawca ma obowiązek zapewnienia swoim pracownikom szatni. Oczywiście w dużej mierze zależy to od charakteru danej działalności. Na przykład ten obowiązek nie dotyczy biur. Pracownicy biurowi mogą bowiem zostawiać swoje rzeczy na wieszakach, a ich praca nie wymaga dedykowanego ubioru, przebierania. Tym samym w biurach nie muszą znajdować się specjalnie wydzielone ku temu pomieszczenia takie jak szatnie pracownicze.

 

Przebieralnie są wymagane w każdym zakładzie pracy, w którym mamy obowiązek zakładania odzieży roboczej. W takiej sytuacji każda firma musi mieć wydzielone pomieszczenie, które pozwoli nam przechowywać ją w czasie wolnym od pracy, a w czasie wykonywania swoich obowiązków służy ona oczywiście przechowywaniu odzieży w której przyszliśmy do pracy. Szatnie dla pracowników mają szczególne znaczenie w okresie zimowym, gdzie do pracy przychodzimy w kurtkach, szalikach, czapkach i oczywiście w butach zimowych. Ciężko jest wyobrazić sobie pracę właśnie w takim ubiorze, w związku z czym szatnie dla pracowników to absolutna podstawa, której obowiązek stworzenia dotyczy oczywiście właściciela firmy. 

 

Szafa ubraniowa dla pracowników

 

Szafy BHP to przeznaczone są głównie do szatni pracowniczych, jednak z powodzeniem odnajdują się również w szkołach, obiektach sportowych czy organizacjach, instytucjach publicznych. Przechowujemy w nich zarówno odzież roboczą jak i prywatną oraz wszelkie prywatne akcesoria, z którymi przychodzimy do pracy. Zastanawiasz się jakie szafy ubraniowe dla pracowników będą najlepsze? Oprócz oczywistej funkcji jaką jest przechowywanie ubrań, zapewniają one również bezpieczeństwo naszym rzeczom osobistym. Dzięki szafom BHP mamy pewność, że nie dostaną się one w niepowołane ręce. Pracownicy mogą wtedy skupić się na pracy bez obaw, że coś zostanie skradzione. Będzie to miało oczywiście wpływ na poprawę wydajności ich pracy. Na przykład meble metalowe w kontekście szaf ubraniowych czy szaf na dokumenty - są jednym z najlepszych możliwych wyborów. Zapewniają one bardzo długą żywotność, a także wysoką odporność na uderzenia i inne uszkodzenia. Meble metalowe są bardzo uniwersalne, skoro możemy w niej przechowywać zarówno ubrania jak i inne rzeczy osobiste czy dokumentacje firmową, z pewnością będą użyteczne. Ich przeznaczenie dopasujesz do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa i w każdej chwili będziesz mógł wykorzystać je do innych celów. 

 

Szatnia dla pracowników jest więc nie tylko obowiązkiem prawnym w kontekście niektórych przedsiębiorstw, ale zdecydowanie poprawia ona komfort pracy całego zespołu i poprawia tym samym ich wydajność. W oczach pracowników Twoja firma stanie się również bardziej profesjonalna i zorientowana na dobro i komfort pracowników.  


Komentarze:

Praca w różnych zakątkach świata i globalne perspektywy: czego nauczysz się na zajęciach w technikum hotelarskim? ...więcej»

Jak znależć dodatkową pracę w branży HoReCa? ...więcej»

Jak przeprowadzić skuteczną rekrutację pracownika na recepcje? ...więcej»

Śmierć gościa hotelowego ...więcej»

Jak ułatwić obsługę rezerwacji w Twoim hotelu/pensjonacie? ...więcej»

Standardowe procedury check in i check out w hotelu ...więcej»

Pokój hotelowy - definicja, rodzaje, wyposażenie ...więcej»

Czym jest usługa hotelarska? ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji