Niedziela 21 Kwiecień 2024

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Zarządzanie

Zarządzanie


Usługi hotelowe to też usługi turystyki

Pod pojęciem usług turystyki, o których mowa w ustawie o VAT, należy rozumieć również usługi hotelowe. Usług turystyki nie można utożsamiać wyłącznie z usługami zawartymi w PKWiU w grupowaniu "usługi... więcej»

Konsekwencje nielegalnego posługiwania się nazwami obiektów hotelarskich

Przedsiębiorcy często używają nazw obiektów hotelarskich, choć nie wystąpili do marszałka województwa o zgodę. Nielegalne posługiwanie się nazwami obiektów może spowodować odpowiednie konsekwencje.   Zgodnie... więcej»

Zasoby ludzkie i efekt domina

Złośliwy Eryk nie rozumie już otaczającego go świata. To on, starający się, aby właściciel był zadowolony z jedzenia, wina i cygar, niestety personel go nie znosi i jeden po drugim porzuca pracę. Problem w tym, że... więcej»

Gościnne związki: Budowanie marki rozpoczyna się od twoich gości

Tip O'Neill, były mówca z amerykańskiej Izby Reprezentantów, był autorem tego sławnego powiedzenia, „Wszyscy politycy są miejscowi”. Można wobec tego założyć, że wszystkie związki z gościnnością są... więcej»

Jak blednie reputacja hotelu

Większość z nas orientuje się w markach. Jesteśmy tym, czym mówimy, że jesteśmy. Nasza marka jest więc weryfikowana przez naszego klienta w oparciu o to, w jaki sposób spełniamy jego oczekiwania. Jego doświadczenie... więcej»

RevPAR, GopPAR, ProfPAR – granica opłacalności a elastyczność cenowa

Do późnych lat osiemdziesiątych dyrektorzy naczelni mierzyli wyniki sprzedaży dwoma wskaźnikami: obłożenie pokoi i średnia cena. Wraz z pojawieniem się technik zarządzania dochodem (yield management) we wczesnych... więcej»

Zyskowne hotelarstwo: Zdrowy personel jest wydajniejszy

Czy musisz być matką i ojcem dla swojego personelu, jak również ponosić za nich wszelką inną odpowiedzialność? 'Obowiązek zachowania staranności' to dużo więcej, niż tylko troska o bezpoślizgowe posadzki.... więcej»

Hotelarze i restauratorzy wpłacą mniej do ZUS

Niektórzy pracodawcy już od kwietnia powinni płacić niższą składkę wypadkową. Zamiast dotychczasowych 0,90% - w hotelarstwie i restauracjach oraz pośrednictwie finansowym obowiązuje składka wypadkowa w wysokości... więcej»

Budowanie zrównoważonej kultury szkoleniowej

Będąc obecnym w biznesie zapewniającym zewnętrzne wsparcie szkoleniowe dla hoteli reprezentujących wszystkie segmenty rynku, nigdy nie przestałem się dziwić różnorodnym przyczynom podawanym przez hotelowych... więcej»

Hotel nie odprowadzi VAT od zatrzymanego zadatku

Hotele, których klienci zrezygnowali z rezerwacji i stracili wpłacone zadatki, nie muszą opodatkowywać ich VAT. Nie świadczyli bowiem usług, tylko otrzymali zryczałtowane odszkodowanie. Takie orzeczenie wydał... więcej»

Co jest ważniejsze: zasoby ludzkie, czy działalność operacyjna hotelu

Złośliwy Eryk (zobacz wcześniejszy artykuł autora) zasmakował krwi „władzy nad ludźmi i polityki stosunków międzyludzkich”. W niemalże szaleńczy sposób dokonuje przetasowań w kręgu otaczających go... więcej»

Gdzie rejestruje się usługi hotelarskie

Świadczenie usług hotelarskich to działalność, która polega na krótkotrwałym, ogólnodostępnym wynajmowaniu domów, mieszkań, pokoi, miejsc noclegowych, a także miejsc na ustawianie namiotów lub przyczep samochodowych... więcej»

Usługa gastronomiczna a usługa kateringowa

Czym różni się usługa gastronomiczna od kateringowej? Tym, że jeżeli firma skorzysta z usługi gastronomicznej, nie może pomniejszyć podatku należnego o naliczony. Natomiast w przypadku zakupu usługi kateringowej... więcej»

Czym może stać się doznanie hotelowe, kiedy masz śmiałą misję i wizję działania

Ten artykuł jest o tym, czym może stać się doznanie gościa 5-gwiazdkowego kurortu, kiedy jego kierownictwo będzie miało odwagę stworzyć misję i wizję działania, które zrywają z tradycją hotelowego pokoju... więcej»

Powinni pozostać czy odejść? Co robić z nieefektywnymi pracownikami?

„Zwolnij ich” nie zawsze jest prawidłową odpowiedzią. Współpracownicy mogą wykazywać się gorszymi rezultatami z powodu problemów osobistych, braku wyszkolenia, nierealistycznych oczekiwań lub nieudanych... więcej»

Biuro turystyczne odpowiada za przewinienia hotelu

Turysta może pociągnąć biuro do odpowiedzialności za niewywiązanie się z umowy, ale również za niemiłe niespodzianki, które spotka w miejscu wypoczynku np. w hotelu. Tak niedawno orzekł w wyroku warszawski Sąd... więcej»

Agroturystyka bez zwolnienia z VAT

Działalność agroturystyczna nie może być utożsamiana z rolnictwem i korzystać ze zwolnienia od VAT. Usługi te powinny być opodatkowane stawką 7 proc. Takie stanowisko zajął w wiążącej interpretacji naczelnik... więcej»

Robienie kariery czy zabawa w politykę?

Proszę poznać Złośliwego Eryka! Znacie go, to ten facet z kierownictwa, który się do ciebie życzliwie uśmiecha, a z tyłu wbija nóż w plecy. To jest facet, który mówi ci, że uratowałeś mu życie, a następnie... więcej»

Jakie zezwolenia są potrzebne by sprzedawać alkohol?

Chcąc sprzedawać alkohol w restauracji potrzebne jest specjalne zezwolenie. Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (DzU z 2007 r. nr 70, poz. 473) precyzuje dokładnie: kto i kiedy może... więcej»

Czy hotel może odliczać VAT od usług gastronomicznych?

Wiele wątpliwości budzi możliwość odliczenia przez przedsiębiorcę świadczącego usługę turystyki, podatku VAT, który został naliczony przy zakupie usług gastronomicznych. Według przepisów odliczenie to jest zgodne z... więcej»

Ochrona nazw obiektów hotelarskich

Wielu przedsiębiorców posługuje się nazwami obiektów hotelarskich bez posiadania wymaganej decyzji. Niektórzy stosują też niedozwolone nazwy, które wprowadzają w błąd. Piotr Cybula, asystent w Zakładzie Prawa i... więcej»

Wejście w hotel condo

Zastanów się nad tymi sześcioma zagadnieniami, aby zapewnić przedsięwzięciu sukces – Na pewno słyszałeś o tym całym zamieszaniu związanym z hotelami condo. Te hybrydowe własności materializują się dosłownie... więcej»

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (11) 12 13 14 15 16 »

Praktyczny Kodeks Postępowania - hotele a biura podróży ...więcej»

Jak zostać idealnym managerem hotelu? ...więcej»

Najlepsze procedury w zarządzaniu hotelowymi finansami ...więcej»

Pomaganie integruje ...więcej»

Zawód: hotelarz ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji